
President Frans-Polynesië heeft corona, kort na bezoek aan Macron
CORONAVIRUSPAPEETE (ANP/AFP) - Twee dagen na zijn ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron in Parijs, testte president Edouard Fritch van Frans-Polynesië positief voor Covid-19 bij zijn terugkeer naar Tahiti. Dat staat in een persbericht dat zondag door de communicatiedienst van het Frans overzees gebied naar buiten is gebracht.
Fritch (68) ontmoette Macron donderdag, voordat hij de volgende dag het vliegtuig nam naar hoofdstad Papeete in Tahiti. Hij werd zaterdagavond getest "omdat hij wat koorts en gewrichtspijn had". Het resultaat was "positief" in de nacht van zaterdag op zondag, aldus de verklaring.
Tijdens zijn verblijf in Parijs ontmoette Fritch een week eerder ook premier Jean Castex en minister van Buitenlandse Zaken Sébastien Lecornu, evenals minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op 5 oktober.
Fritch "was negatief verklaard in de RT-PCR-test uitgevoerd in Parijs, 3 dagen voor zijn vertrek", gaf zijn communicatiedienst aan. Het was tijdens een nieuwe test, uitgevoerd in Tahiti, dat hij positief werd verklaard. Hij is in quarantaine gegaan. Volgens het persbericht is zijn toestand "niet verontrustend".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De bevolking van Israël mag vrijdagavond de schuilkelders weer verlaten. De Israëlische krijgsmacht heeft dat medegedeeld nadat Iran een reeks raketaanvallen had uitgevoerd. Wel worden de mensen opgedragen voorlopig in de buurt van schuilkelders te blijven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iraanse media melden dat de tegenaanval van Iran is begonnen en dat het land honderden ballistische raketten heeft afgevuurd. Het Israëlische leger meldt dat er twee aanvalsgolven waren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de Israëlische aanvallen op Iran veroordeeld. Poetin belde ook met de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt het Kremlin.
3 uur geleden