President Filipijnen beschuldigt EU van uitvoerblokkade vaccins
MANILLA (ANP/DPA) - De Filipijnse president Rodrigo Duterte heeft de Europese Unie ervan beschuldigd de export van coronavaccins te blokkeren en daarmee landen van hun vaccins te beroven. Hij beloofde al het mogelijke te doen om aan coronavaccins te komen en te beginnen met een vaccinatiecampagne.
Duterte kreeg de afgelopen tijd kritiek op het uitblijven van die campagne. "We zijn niet zo machtig als de EU, we hebben het geld en het (de vaccins) is gereed en staat klaar, maar de Europese Unie gijzelt AstraZeneca", zegt hij.
De vaccinmaker AstraZeneca heeft problemen in het productieproces en is in gesprek met de EU. Die is boos over de vertragingen bij de leveringen door deze farmaceut. Duterte meent dat de mogelijke exportbeperkingen die EU-landen nu kunnen afdwingen als een farmaceutisch bedrijf de verplichtingen binnen de EU verzaakt, worden gebruikt om landen van hun vaccins te beroven.
De WHO (Wereldgezondheidsorganisatie) bekritiseerde de Europese exportbeperking als 'vaccinationalisme'.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
3 uur geleden