President Erdogan opent kolossale hangbrug over Dardanellen
GALLIPOLI (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft een enorme hangbrug over de zeestraat Dardanellen geopend. De brug, 200 kilometer ten zuidwesten van Istanbul, verbindt Europees en Aziatisch Turkije. Het is een van de vele grote infrastructuurprojecten die onder de regering van Erdogan tot stand zijn gekomen.
De 3,6 kilometer lange brug heeft twee pijlers en de afstand tussen de twee pijlers maakt het in dat opzicht de langste hangbrug ter wereld. De brug is vanaf 2017 gebouwd door Turkse en Zuid-Koreaanse bedrijven voor naar schatting 2,5 miljard euro.
De opening was op de Turkse herdenkingsdag van een gewonnen zeeslag in de Eerste Wereldoorlog in de zeestraat. Geallieerde troepen deden er in 1915 en 1916 een maandenlange en mislukte poging het schiereiland van Gallipoli, aan de noordkant van de brug, te veroveren in de hoop door te stoten naar de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk, Istanbul. De brug is naar een zeeslag in de Dardanellen in die tijd genoemd en heet Canakkale 1915-brug.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
13 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
43 minuten geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.
3 uur geleden