Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Erdogan opent kolossale hangbrug over Dardanellen

President Erdogan opent kolossale hangbrug over Dardanellen

GALLIPOLI (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft een enorme hangbrug over de zeestraat Dardanellen geopend. De brug, 200 kilometer ten zuidwesten van Istanbul, verbindt Europees en Aziatisch Turkije. Het is een van de vele grote infrastructuurprojecten die onder de regering van Erdogan tot stand zijn gekomen.

De 3,6 kilometer lange brug heeft twee pijlers en de afstand tussen de twee pijlers maakt het in dat opzicht de langste hangbrug ter wereld. De brug is vanaf 2017 gebouwd door Turkse en Zuid-Koreaanse bedrijven voor naar schatting 2,5 miljard euro.

De opening was op de Turkse herdenkingsdag van een gewonnen zeeslag in de Eerste Wereldoorlog in de zeestraat. Geallieerde troepen deden er in 1915 en 1916 een maandenlange en mislukte poging het schiereiland van Gallipoli, aan de noordkant van de brug, te veroveren in de hoop door te stoten naar de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk, Istanbul. De brug is naar een zeeslag in de Dardanellen in die tijd genoemd en heet Canakkale 1915-brug.

Meer uit Buitenland

Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

7 minuten geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

24 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

25 minuten geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

1 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

3 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

3 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

3 uur geleden