Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Erdogan meldt mogelijke akkoorden Moskou - Kiev

President Erdogan meldt mogelijke akkoorden Moskou - Kiev

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan ziet nog maar twee onopgeloste grote geschillen tussen Oekraïne en Rusland. Dat zijn de status van de Oost-Oekraïense regio Donbas en van het schiereiland de Krim. Over de overige vier belangrijke twistpunten kunnen de strijdende partijen het eens worden volgens Erdogan. Dat zijn het eerder door Oekraïne beoogde lidmaatschap van de NAVO, een gedeeltelijke demilitarisering van Oekraïne, veiligheidsgaranties voor Oekraïne en de status van de Russische taal in Oekraïne.

Erdogan prees zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski voor zijn uitspraak dat er een referendum zou moeten komen over een compromis met Rusland. De Turkse president noemde dat groot leiderschap. Het is echter niet duidelijk wat voor compromis Zelenski bedoelt.

Erdogan is op de NAVO-topconferentie in Brussel geweest. Turkije is lid van het bondgenootschap en heeft goede betrekkingen met zowel Rusland als Oekraïne. Turkije doet niet mee aan sancties tegen Rusland en probeert te bemiddelen. Erdogan wees erop dat zijn land energie uit Rusland nodig heeft. "Bijna de helft van ons aardgas kopen we in Rusland en we bouwen samen een kerncentrale in Turkije". De centrale niet ver van de Middellandse Zee circa 425 kilometer ten zuiden van Ankara, moet in de komende jaren gereed zijn en dan voorzien in 10 procent van de totale energiebehoefte van het land.

Eerder deze maand ontmoetten de ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en Oekraïne elkaar in de Zuid-Turkse badplaats Antalya. Erdogan zei dat hij in de komende dagen weer overleg voert met Zelenski en met de Russische president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

Grootste fractie Europarlement hekelt 'chantage' Trump

BRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."

16 minuten geleden
Duitse verkenners verlaten Groenland alweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

49 minuten geleden
The Sunday Times: zeker 16.500 doden en 330.000 gewonden in Iran

TEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.

52 minuten geleden
Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

2 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

3 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

4 uur geleden