President Ecuador roept nieuwe noodtoestand uit
QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft vanwege het dodelijke geweld in zijn land een nieuwe noodtoestand uitgeroepen in zeven van de 24 provincies. De maatregel zal zestig dagen van kracht zijn, blijkt uit een presidentieel decreet.
Het is al de derde keer dat de pas in november aangetreden Noboa een dergelijke maatregel afkondigt. De Ecuadoraanse regering wijt het geweld in het land aan rivaliserende drugsbendes. In januari bestempelde Noboa 22 bendes als terroristische groeperingen.
De afgelopen maanden werd het land onder meer opgeschrikt door een gewapende inval tijdens een televisie-uitzending en een massale gijzeling van gevangenisbewakers.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De nieuwe Noorse koning Haakon leidt om 11.30 uur een buitengewone ministerraad naar aanleiding van het overlijden van zijn vader koning Harald, eerder op vrijdag. Ook kroonprinses Ingrid Alexandra is daarbij aanwezig, heeft het hof bekendgemaakt.
23 minuten geledenSTOCKHOLM/KOPENHAGEN/DEN HAAG (ANP) - Koninklijke families reageren ontzet op het nieuws over het overlijden van de Noorse koning Harald. De koning zat meer dan 35 jaar op de Noorse troon en was daarmee de oudste monarch van Europa. Hij overleed vrijdag op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft Rusland bij zijn bezoek aan Moskou gewaarschuwd dat het land er militair slecht voorstaat en dat ook de economische vooruitzichten somber zijn. Sluit een deal voordat jullie positie verder verslechtert, was de boodschap van inlichtingenchef John Ratcliffe volgens bronnen van de Amerikaanse krant The New York Times.
36 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft een bijeenkomst van het Politbureau voorgezeten over de verwoestende overstromingen in het grensgebied met Nepal. Daar werd vastgesteld dat reddingswerkers te maken krijgen met "enorm moeilijke uitdagingen", schrijft persbureau Xinhua.
46 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft "met diep verdriet" kennisgenomen van het overlijden van koning Harald. Hij zegt dat het hele land rouwt en tegelijkertijd "ontzettend dankbaar" is voor zijn lange leven.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse koning Harald is overleden. Hij stierf vrijdagochtend om 06.35 uur op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo, heeft het Noorse hof bekendgemaakt. Harald zat meer dan 35 jaar op de Noorse troon en was de oudste monarch van Europa.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - De politie in Nepal waarschuwt dat een dam aan de Tibetaanse kant van de grens is doorgebroken. In een bericht op X roept de dienst reddingswerkers in het gebied op een veilig onderkomen te zoeken. Het Nepalese leger meldt dat de reddingswerkzaamheden voor zeker anderhalf uur zijn opgeschort.
1 uur geleden