Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ecuador roept nieuwe noodtoestand uit

President Ecuador roept nieuwe noodtoestand uit

QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft vanwege het dodelijke geweld in zijn land een nieuwe noodtoestand uitgeroepen in zeven van de 24 provincies. De maatregel zal zestig dagen van kracht zijn, blijkt uit een presidentieel decreet.

Het is al de derde keer dat de pas in november aangetreden Noboa een dergelijke maatregel afkondigt. De Ecuadoraanse regering wijt het geweld in het land aan rivaliserende drugsbendes. In januari bestempelde Noboa 22 bendes als terroristische groeperingen.

De afgelopen maanden werd het land onder meer opgeschrikt door een gewapende inval tijdens een televisie-uitzending en een massale gijzeling van gevangenisbewakers.

Meer uit Buitenland

VK: Falklandeilanden zijn Brits omdat inwoners dat willen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.

25 minuten geleden
Frankrijk registreert oversterfte van 7000 tijdens hittegolven

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.

36 minuten geleden
Nog tientallen mensen in tunnel Nepal waaruit tweetal werd gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.

1 uur geleden
Nepal: twee personen levend uit tunnel gered na overstromingen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.

3 uur geleden
Zuid-Korea onderzoekt militaire opties voor Straat van Hormuz

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.

4 uur geleden
Felle toon Milei om Falklandeilanden, aanscherping sancties

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.

5 uur geleden
Trump benoemt nieuwe Amerikaanse minister van het Leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.

5 uur geleden