Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Ecuador roept nieuwe noodtoestand uit

President Ecuador roept nieuwe noodtoestand uit

QUITO (ANP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft vanwege het dodelijke geweld in zijn land een nieuwe noodtoestand uitgeroepen in zeven van de 24 provincies. De maatregel zal zestig dagen van kracht zijn, blijkt uit een presidentieel decreet.

Het is al de derde keer dat de pas in november aangetreden Noboa een dergelijke maatregel afkondigt. De Ecuadoraanse regering wijt het geweld in het land aan rivaliserende drugsbendes. In januari bestempelde Noboa 22 bendes als terroristische groeperingen.

De afgelopen maanden werd het land onder meer opgeschrikt door een gewapende inval tijdens een televisie-uitzending en een massale gijzeling van gevangenisbewakers.

Meer uit Buitenland

Filipijnse autoriteiten starten onderzoek naar vader van Meghan

MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.

4 minuten geleden
Kremlin: details evacuatie Olesjky worden besproken met Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.

48 minuten geleden
Trump: als Starlink nog niet werkt, dan spreek ik met Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als de Starlink-verbindingen in Oekraïne nog altijd niet naar behoren functioneren, dan zal Donald Trump daarover contact opnemen met Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk. De Amerikaanse president zei ook dat hij het er nog niet met Musk over heeft gehad.

1 uur geleden
Costa: aanvallen op Zwarte Zee zijn onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De toenemende aanvallen voor de kust van EU-lidstaten in de Zwarte Zee "zijn onaanvaardbaar en moeten stoppen", stelt voorzitter van de EU-leiders António Costa op X. Die aanvallen wijt Costa aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.

1 uur geleden
Doden bij schietpartij in kerk Jordanië

KARAK (ANP/AFP/RTR) - In de Jordaanse stad Karak hebben schutters het vuur geopend in een kerk. Daarbij zijn zeker zeven doden gevallen, melden de autoriteiten. 34 anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Aantal gewonden door schietpartij nabij Parijs gestegen

TRAPPES (ANP/RTR) - Het aantal gewonden door de dodelijke schietpartij eerder op vrijdag in de Parijse voorsteden Trappes en La Verrière is gestegen naar vijf. Drie mensen verkeren in kritieke toestand. Dat zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez tegen BFMTV. Eerder werd nog gesproken over vier zwaargewonden. Eén persoon kwam om het leven. Een verdachte kon worden gearresteerd.

2 uur geleden
Witte Huis: Melania Trump regelt humanitair bestand in Olesjky

OLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.

3 uur geleden