Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Duitse Bundesbank stopt om persoonlijke redenen

President Duitse Bundesbank stopt om persoonlijke redenen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - President Jens Weidmann van de Duitse Bundesbank vertrekt aan het einde van dit jaar. De 53-jarige Weidmann voert daar persoonlijke redenen voor op. "Ik ben tot de conclusie gekomen dat het na meer dan tien jaar een goed moment is om een nieuw hoofdstuk te openen", schreef Weidmann in een brief aan het personeel van de Duitse centrale bank. "Voor de Bundesbank, maar ook voor mij persoonlijk".

Weidmann, die in mei 2011 aantrad, was de langstzittende centralebankbestuurder in de raad van bestuur van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij staat daar bekend als een havik die opkoopprogramma's zo snel mogelijk weer wil afbouwen en een beperkte rol voor de centrale bank ziet. ECB-president Christine Lagarde liet in een reactie weten het besluit van Weidmann te respecteren en ook "immens te betreuren".

President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) noemt Weidmann "een vriend en collega". Knot trad enkele maanden na Weidmann aan en is nu de langstzittende centralebankbestuurder binnen de ECB. De Nederlandse centrale bankier staat bovendien net als Weidmann bekend als een havik. Met het vertrek van zijn Duitse collega verliezen Knot en zijn collega's in de eurozone volgens de DNB-president "een zeer competente, eerlijke en prettige collega".

Coalitiebesprekingen

Het vertrek van Weidmann hangt mogelijk samen met de Duitse coalitiebesprekingen. Daar zou de positie van een nieuwe president van de Bundesbank onderdeel kunnen zijn van de onderhandelingen, volgens speculaties na de onverwachte aankondiging. Als een nieuwe Duitse regering voor het einde van het jaar geen opvolger van Weidmann aanwijst zal vicepresident van de Bundesbank Claudia Buch zijn taken tijdelijk overnemen.

Het moment van Weidmanns vertrek is verder opvallend omdat het toekomstige beleid van de ECB de komende maanden wordt besproken. Het corona-opkoopprogramma loopt tot en met maart, maar er gaan steeds meer stemmen op om dat niet meer te verlengen. De inflatie in de eurozone stijgt namelijk al enige tijd hard waardoor onder meer Weidmann pleitte voor het vernauwen van het monetaire beleid. In september kwam die inflatie uit op 3,4 procent, bevestigde statistiekbureau Eurostat op basis van definitieve cijfers. De ECB mikt op een inflatie van 2 procent.

Meer uit Financieel

Nintendo klaagt accessoiremaker aan om te vroege claims Switch 2

WASHINGTON (ANP) - Nintendo heeft accessoiremaker Genki aangeklaagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf zou inbreuk hebben gemaakt op het handelsmerk van de Switch 2. Ook beschuldigt het Japanse gamesbedrijf de accessoiremaker van oneerlijke concurrentie en misleidende reclame.

44 minuten geleden
Warner Bros en Netflix dalen op Wall Street na heffingen op films

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse filmstudio's als Warner Bros. Discovery en streamingdienst Netflix stonden maandag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Met die heffing breidde Trump zijn handelsstrijd uit naar de entertainmentsector. Hij stelde dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft doordat andere landen filmmakers en studio's uit de VS weg zouden lokken.

1 uur geleden
Meerdere luchtvaartmaatschappijen mijden luchtruim Pakistan

NEW DELHI (ANP/RTR) - Meerdere westerse luchtvaartmaatschappijen zijn gestopt met vliegen boven Pakistan om de spanningen tussen dat land en India. Dit leidt tot langere vluchttijden op sommige routes van Europa naar Azië.

2 uur geleden
Canadese moderator voor Facebook schrapt dik 2000 banen in Spanje

BARCELONA (ANP/AFP) - Telus, een Canadees bedrijf dat verantwoordelijk is voor de moderatie van een deel van de content op Facebook en Instagram, schrapt meer dan 2000 banen in Barcelona nadat het contract met moederbedrijf Meta Platforms is beëindigd. Dat vernam het Franse persbureau AFP maandag van vakbonden.

3 uur geleden
Spaanse regering werkt aan verkorten werkweek tot 37,5 uur

MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Spaanse regering werkt aan een plan voor het verkorten van de werkweek in het Zuid-Europese land van de huidige 40 naar 37,5 uur. Het kabinet zal het voorstel dinsdag bespreken, maakte premier Pedro Sánchez maandag bekend tijdens een businessevenement in Barcelona.

3 uur geleden
Spanje verwelkomt recordaantal toeristen in eerste kwartaal

MADRID (ANP/BELGA) - Spanje heeft in het eerste kwartaal een recordaantal toeristen verwelkomd. In januari, februari en maart kwamen er in totaal 17,1 miljoen internationale toeristen, meldde het Spaanse statistiekbureau INE. Dat is meer dan ooit eerder in deze periode.

3 uur geleden
Verkoopsprong iPhone-maker Foxconn door dreiging tarieven

NEW TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese iPhone-producent Foxconn heeft vorige maand de verkopen fors opgevoerd. Dit is waarschijnlijk het gevolg van versnelde bestellingen vooruitlopend op Amerikaanse tarieven die de zaken van klanten hard kunnen raken.

5 uur geleden