President Cyprus beëindigt omstreden detentie lockdownovertreder
NICOSIA (ANP/AFP) - De president van Cyprus heeft opdracht gegeven een man vrij te laten die vastzit omdat hij tijdens de lockdown naar zijn vriendin ging. De veroordeling van de 35-jarige Cyprioot zorgt voor veel ophef op het eiland in de Middellandse Zee.
De rechtbank in Famagusta legde de man deze week 45 dagen cel op. De politie had hem eind maart betrapt terwijl hij de avondklok overtrad. De rechter oordeelde dat de verdachte wist van de lockdown en die moedwillig negeerde.
Critici vonden de straf wel erg hoog. De man woonde volgens zijn moeder samen met de vriendin. Hij zou na werktijd onderweg zijn geweest naar hun gezamenlijke woning toen hij de agenten kort na 21 uur tegen het lijf liep. De avondklok was toen net ingegaan.
President Nicos Anastasiades laat de man nu vrij en volgt daarmee een aanbeveling van zijn procureur-generaal. De president woog mee dat kort na het incident is besloten dat dergelijke overtredingen bestraft kunnen worden met boetes.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
5 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
10 uur geleden