President Cyprus beëindigt omstreden detentie lockdownovertreder
NICOSIA (ANP/AFP) - De president van Cyprus heeft opdracht gegeven een man vrij te laten die vastzit omdat hij tijdens de lockdown naar zijn vriendin ging. De veroordeling van de 35-jarige Cyprioot zorgt voor veel ophef op het eiland in de Middellandse Zee.
De rechtbank in Famagusta legde de man deze week 45 dagen cel op. De politie had hem eind maart betrapt terwijl hij de avondklok overtrad. De rechter oordeelde dat de verdachte wist van de lockdown en die moedwillig negeerde.
Critici vonden de straf wel erg hoog. De man woonde volgens zijn moeder samen met de vriendin. Hij zou na werktijd onderweg zijn geweest naar hun gezamenlijke woning toen hij de agenten kort na 21 uur tegen het lijf liep. De avondklok was toen net ingegaan.
President Nicos Anastasiades laat de man nu vrij en volgt daarmee een aanbeveling van zijn procureur-generaal. De president woog mee dat kort na het incident is besloten dat dergelijke overtredingen bestraft kunnen worden met boetes.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
13 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
14 uur geleden