Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Burkina Faso wint herverkiezing met overmacht

President Burkina Faso wint herverkiezing met overmacht

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De president van Burkina Faso, Roch Marc Christian Kaboré, is met grote overmacht herkozen, blijkt uit de donderdag bekendgemaakte verkiezingsresultaten.

Kaboré won de eerste ronde van de presidentsverkiezingen zondag met een grote meerderheid, waardoor een tweede stemming overbodig werd, aldus de kiescommissie. De zittende president kreeg 57,87 procent van de stemmen.

Eddie Komboigo, leider van het Congrès pour le Démocratie et le Progrès (CDP), werd tweede met 15,48 procent van de stemmen.

Favoriet

Hij werd in het veld met dertien kandidaten gevolgd door de sociaaldemocraat Zéphirin Diabré, door experts beschouwd als de grootste kanshebber van de oppositie, met 12,46 procent van de uitgebrachte stemmen.

De zittende president werd al gezien als favoriet, hoewel toenemende onzekerheid en terrorisme in het land hem steun hebben gekost en zijn tegenstanders hebben versterkt.

De veiligheidssituatie in Burkina Faso is de afgelopen vijf jaar verslechterd sinds islamitische militante groeperingen duizenden mensen hebben vermoord en bijna een miljoen anderen hebben verdreven, aldus de Verenigde Naties.

Meer uit Buitenland

Noorse prinses Mette-Marit moet longtransplantatie ondergaan

OSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.

6 minuten geleden
Onvrede bij China na uitspraken over kernwapens in Japanse media

TOKIO (ANP/RTR) - Japan moet kernwapens gaan bezitten, zei een veiligheidsmedewerker van premier Sanae Takaichi donderdag volgens Japanse media. Dat leidt direct tot onvrede bij buurland China. Het gaat al langer de verkeerde kant op met Japan als het gaat om veiligheids- en militaire zaken, zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie.

24 minuten geleden
Agent vervolgd voor dood arrestant die verkeerd medicijn kreeg

ARNHEM (ANP) - Een politieman in Arnhem wordt vervolgd voor het overlijden van een arrestant in juni. De opgepakte man had de verkeerde medicijnen gekregen en stierf daaraan. De politieman die deze medicatie aan hem gaf, heeft niet genoeg gedaan om te controleren dat de middelen bij de juiste persoon kwamen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. De verdenking luidt dood door schuld.

1 uur geleden
VK bevestigt hack ministerie van Buitenlandse Zaken

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is afgelopen oktober slachtoffer geworden van een hack, bevestigt onderminister van Handel Chris Bryant na berichtgeving van The Sun. Volgens de krant zijn duizenden vertrouwelijke documenten en gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken buitgemaakt.

1 uur geleden
Zelensky: dankbaar voor financiële steun

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X zijn dankbaarheid uitgesproken voor de lening van 90 miljard euro die Europese leiders afsluiten voor Oekraïne. "Dit is aanzienlijke steun die onze weerbaarheid werkelijk versterkt", schrijft Zelensky.

3 uur geleden
Russische gezant: goed dat EU Russische tegoeden niet gebruikt

MOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.

4 uur geleden
VS pauzeren visumprogramma om schutter Brown University

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.

4 uur geleden