
President Bundesbank: ook mogelijk renteverhogingen ECB na zomer
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal mogelijk ook na de zomer de rente verder moeten verhogen om de inflatie in de eurozone aan te pakken. Dat zei president Joachim Nagel van de Bundesbank. Donderdag verhoogde de ECB de rente met nog eens een kwart procentpunt en ECB-president Christine Lagarde zei dat een verdere verhoging in juli zeer waarschijnlijk is.
Volgens Nagel is de inflatie nog steeds te hoog en is er nog een weg te gaan. Na de vergadering in juli neemt de ECB een zomerpauze. Op 14 september is er dan weer een nieuw rentebesluit. Lagarde wilde bij de toelichting op het rentebesluit weinig kwijt over een mogelijke verhoging in september. Op de financiële markten zou inmiddels wel gerekend worden op een verhoging die maand.
Nagel zei verder dat de Duitse economie nog steeds worstelt met de gevolgen van de hoge inflatie die de koopkracht van consumenten ondermijnt. De Bundesbank rekent voor dit jaar op een economische krimp met 0,3 procent in Duitsland. In het eerste kwartaal van dit jaar belandde de Duitse economie al in een recessie, met dus twee kwartalen van krimp op rij.
Sterke ingrepen
Voor volgend jaar gaat de Bundesbank dan uit van een groei van 1,2 procent en 1,3 procent in 2025. De economie zou dan geholpen moeten worden door een afzwakkende inflatie, sterk stijgende lonen en de robuuste arbeidsmarkt, aldus de Duitse centrale bank.
Nagel staat bekend als een voorstander van sterke ingrepen om de inflatie aan te pakken.
Meer uit Financieel
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.
14 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.
17 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.
18 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.
23 uur geleden