Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Brazilië na winst Trump: moeten democratie respecteren

President Brazilië na winst Trump: moeten democratie respecteren

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Donald Trump gefeliciteerd met zijn overwinning bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Maar in plaats van lovende woorden over Trump of de samenwerking tussen beide landen zei de linkse Braziliaanse president dat de uitslag geaccepteerd moet worden. "De democratie is de stem van het volk en die moet altijd worden gerespecteerd."

Trump wordt op X wel stevig geprezen door Lula's grote rivaal: Jair Bolsonaro. Die rechts-populistische politicus werd tijdens zijn presidentschap vaak vergeleken met Trump en kreeg zelfs de bijnaam 'de tropische Trump'. Toen Bolsonaro eind 2022 de verkiezingen verloor, volgde hij Trumps voorbeeld door zonder bewijs te verklaren dat er fraude was gepleegd. Het leidde net als in de Verenigde Staten tot een bestorming van overheidsgebouwen.

"Vandaag hebben we de wederopstanding gezien van een echte strijder", schreef Bolsonaro op X, die ook leek te zinspelen op zijn eigen terugkeer aan de macht. "Moge Trumps overwinning Brazilië inspireren om hetzelfde pad te volgen." Bolsonaro werd vorig jaar voor acht jaar uitgesloten van de verkiezingen omdat hij schuldig is bevonden aan machtsmisbruik.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

34 minuten geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden