President Brazilië herstellende na succesvolle tweede operatie
SÃO PAULO (ANP/RTR/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een tweede operatie gehad na een hersenbloeding. De procedure is succesvol verlopen en de 79-jarige politicus is nu herstellende, aldus zijn arts.
De tweede operatie, die een uur duurde, was gericht op het voorkomen van een nieuwe hersenbloeding. Arts Roberto Kalil Filho zei tegen verslaggevers dat "de president wakker is en praat". Hij is nu niet aan het werk. Lula mag de intensive care waarschijnlijk vrijdag verlaten en wordt naar verwachting begin volgende week ontslagen uit het ziekenhuis in São Paulo.
Lula werd dinsdag ook al geopereerd. Artsen denken dat de hersenbloeding het gevolg was van een val die de president halverwege oktober maakte. Hij kampte sindsdien met gezondheidsproblemen en miste meerdere topconferenties. Hij was wel bij de G20-top vorige maand in eigen land en een bijeenkomst over het Mercosur-handelsakkoord vorige week in Uruguay.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
4 uur geleden