Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Brazilië Bolsonaro stelt virus goed te hebben aangepakt

President Brazilië Bolsonaro stelt virus goed te hebben aangepakt

RUSSAS (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Bolsonaro ontkent iets verkeerd te hebben gedaan bij de aanpak van het coronavirus. "We hebben vanaf het begin het juiste gedaan", zei Bolsonaro in een toespraak in het noorden van het land. Hij reageerde daar op een rapport van parlementariërs dat is opgesteld door senator Renan Calheiros. Hij beschuldigt de president van grove nalatigheid en ziet in het beleid de oorzaak van veel sterfgevallen.

De president zou daarom onder meer schuldig zijn aan het aanzetten tot misdaad en misdaden tegen de menselijkheid. Calheiros stelt dat het parlement de president daarom moet afzetten. Het parlementair onderzoek naar de bestrijding van de pandemie in Brazilië werd geleid door Calheiros. Hij heeft ervaring met afzettingsprocedures, want hij was eerder als voorzitter in de Senaat fel omstreden door een reeks affaires en onderzoeken tegen hem over verduistering, het aannemen van steekpenningen en onethisch handelen. In 2013 begon via sociale media een campagne voor afzetting van Calheiros, die door 1,6 miljoen Brazilianen werd getekend. Hij is sinds 2017 geen senaatsvoorzitter meer.

Bolsonaro wordt verweten het virus te hebben onderschat en te weinig maatregelen te hebben genomen. Bolsonaro stelde onder meer dat het virus "een griepje" was en zei dat lockdowns niet kunnen in een land waar zovelen in de informele sector werken. Het middel zou veel erger zijn dan de kwaal volgens Bolsonaro.

Bij ongeveer 10 procent van 214,5 miljoen Brazilianen is het virus vastgesteld en het aantal sterfgevallen per miljoen inwoners behoort met 2800 tot de hoogste ter wereld. Tijdens de hoogtepunten van de pandemie bleek vorig jaar dat de gezondheidszorg vooral in het noorden niet over de federaal voorgeschreven uitrusting beschikte en daardoor niet berekend was op een dergelijke uitbraak.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand rond Los Angeles om storm die 'groot gevaar' brengt

LOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.

41 minuten geleden
Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

1 uur geleden
Noord-Korea boos dat Zuid-Korea kernonderzeeërs wil bouwen met VS

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.

1 uur geleden
Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

4 uur geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

6 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

8 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

9 uur geleden