President Bouterse wil hertelling stemmen Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse, voorzitter van de NDP en president van Suriname, wil een hertelling van de maandag uitgebrachte stemmen bij de parlementsverkiezingen, die iedereen kan volgen. Bouterse stevent in de tellingen tot nu toe af op een grote nederlaag.
Hij kondigde aan dat zijn partij om hertelling gaat vragen in een interview op de staatszender radio SRS. Volgens Bouterse is er nu nog niks aan de hand. Hij roept de mensen op rustig te blijven. "De zaak is inderdaad spannend, maar we moeten sportief blijven."
Bouterse heeft tot nu toe nog niet gereageerd op de voorlopige uitslag waaruit blijkt dat zijn partij tien zetels verliest. Hij zal reageren zodra het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) de cijfers bindend heeft verklaard. "Wie dan ook de verkiezingen wint, de regering zal de eerste zijn om het hoofd te buigen voor de wil van het volk en daarna overgaan tot de orde van de dag."
Bouterse maakte tijdens het gesprek bekend dat zijn kleinzoon Walter Bouterse bij de politie een klacht heeft ingediend wegens smaad. De klacht is gericht tegen Ronnie Brunswijk, voorzitter van politieke partij ABOP. Brunswijk zei donderdag tijdens een persconferentie dat Bouterse junior 's nachts was gesignaleerd bij de sporthal waar de verwerking van de verkiezingsresultaten plaatsvindt en waar zich volgens de oppositiepartijen onregelmatigheden hebben voorgedaan.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
2 uur geleden