Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Bouterse wil hertelling stemmen Suriname

President Bouterse wil hertelling stemmen Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse, voorzitter van de NDP en president van Suriname, wil een hertelling van de maandag uitgebrachte stemmen bij de parlementsverkiezingen, die iedereen kan volgen. Bouterse stevent in de tellingen tot nu toe af op een grote nederlaag.

Hij kondigde aan dat zijn partij om hertelling gaat vragen in een interview op de staatszender radio SRS. Volgens Bouterse is er nu nog niks aan de hand. Hij roept de mensen op rustig te blijven. "De zaak is inderdaad spannend, maar we moeten sportief blijven."

Bouterse heeft tot nu toe nog niet gereageerd op de voorlopige uitslag waaruit blijkt dat zijn partij tien zetels verliest. Hij zal reageren zodra het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) de cijfers bindend heeft verklaard. "Wie dan ook de verkiezingen wint, de regering zal de eerste zijn om het hoofd te buigen voor de wil van het volk en daarna overgaan tot de orde van de dag."

Bouterse maakte tijdens het gesprek bekend dat zijn kleinzoon Walter Bouterse bij de politie een klacht heeft ingediend wegens smaad. De klacht is gericht tegen Ronnie Brunswijk, voorzitter van politieke partij ABOP. Brunswijk zei donderdag tijdens een persconferentie dat Bouterse junior 's nachts was gesignaleerd bij de sporthal waar de verwerking van de verkiezingsresultaten plaatsvindt en waar zich volgens de oppositiepartijen onregelmatigheden hebben voorgedaan.

Meer uit Buitenland

Dodental Ceuta omhoog, Madrid stuurt extra versterkingen

ALGECIRAS/CEUTA (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat om het leven is gekomen bij pogingen de Spaanse exclave Ceuta te bereiken is opgelopen naar 24, schrijven Spaanse media. De Spaanse regering stuurt nieuwe versterkingen naar het gebied, inclusief drones en acht duikers met boten.

28 minuten geleden
Iran claimt twee tankers in Straat van Hormuz te hebben beschoten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt twee olietankers in de Straat van Hormuz te hebben beschoten. Die zouden vanuit de lucht worden geëscorteerd door de Amerikaanse krijgsmacht, maar zijn volgens Iran door de aanvallen tot stilstand gebracht. Vier andere schepen zouden daarna zijn omgedraaid om hetzelfde lot te voorkomen.

1 uur geleden
Frankrijk scherpt controle grens met Spanje aan

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat de grens met Spanje strenger controleren naar aanleiding van de plotselinge instroom van tienduizenden migranten in het Spaanse territorium Ceuta in Noord-Afrika. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft dat aangekondigd. Hij gaat vrijdag over Ceuta in gesprek met zijn Spaanse collega Fernando Grande-Marlaska. Nuñez sprak over speciale grensbewakingseenheden die nu intensiever worden ingezet.

2 uur geleden
Impact Australisch verbod op sociale media blijft beperkt

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Australische verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar heeft in de eerste drie maanden slechts een kleine daling van het aantal minderjarige gebruikers teweeggebracht. Dat blijkt uit een rapport van eSafety, de Australische toezichthouder voor onlineveiligheid.

2 uur geleden
Bekende bergbeklimmer Purja onder vermisten na lawine in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De bekende bergbeklimmer Nirmal Purja is een van de tien mensen die vermist is geraakt na een lawine in het noorden van Pakistan, waar de groep deelnam aan een expeditie. Dat heeft de Alpine Club of Pakistan (ACP) bekendgemaakt. Er zijn vier lichamen gevonden, maar het is nog niet bekend of Purja een van hen is.

2 uur geleden
Situatie bij natuurbrand Kreta iets verbeterd

RETHYMNON (ANP/AFP) - De situatie rond de grote natuurbrand op het Griekse eiland Kreta is iets verbeterd, zegt de brandweer. Het vuur is nog niet onder controle en de autoriteiten waarschuwen dat de komende dagen nog moeilijk kunnen zijn.

3 uur geleden
49.000 migranten aangekomen in Spaanse exclave Ceuta in 24 uur

CEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur zijn naar schatting zo'n 49.000 migranten de Spaanse exclave Ceuta binnengedrongen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De meesten liepen over het strand naar een dam met hekken die de zee ingaat en migranten zou moeten stoppen. Ze gingen te water aan de Marokkaanse kant en zwommen om de dam heen om aan de Spaanse kant aan land te gaan. Daarbij zouden ongeveer twintig mensen zijn verdronken.

3 uur geleden