President Biden wil wereldwijde bescherming homorechten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Biden wil wereldwijde bescherming van de rechten van onder anderen lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders (lhbt'ers). Hij zal dat vastleggen in een zogenoemd presidentieel memorandum en zich ervoor inzetten, aldus de nationaal veiligheidsadviseur van het Witte Huis, Jake Sullivan.
Biden voerde campagne met de belofte de lhbt-rechtenwetgeving, bekend als de Equality Act, in de eerste honderd dagen als president goed te keuren. Hij wil lhbt-rechten een topprioriteit van zijn regering maken, melden Amerikaanse media.
Biden wil lhbt'ers beschermen tegen discriminatie, een eerlijke behandeling in het rechtssysteem waarborgen en wereldwijd lhbt-rechten bevorderen. De Equality Act biedt bescherming tegen discriminatie bij huisvesting, werk, onderwijs en andere situaties. De vorige regering van Donald Trump werd bekritiseerd door belangengroepen omdat ze de bescherming van lhbt'ers afzwakte.
Kort na zijn aantreden schrapte Biden al het Trump-verbod voor de meeste transgenders om in het Amerikaanse leger te dienen.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald, meldde admiraal Brad Cooper.
16 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
56 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geleden