President Biden wil wereldwijde bescherming homorechten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Biden wil wereldwijde bescherming van de rechten van onder anderen lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders (lhbt'ers). Hij zal dat vastleggen in een zogenoemd presidentieel memorandum en zich ervoor inzetten, aldus de nationaal veiligheidsadviseur van het Witte Huis, Jake Sullivan.
Biden voerde campagne met de belofte de lhbt-rechtenwetgeving, bekend als de Equality Act, in de eerste honderd dagen als president goed te keuren. Hij wil lhbt-rechten een topprioriteit van zijn regering maken, melden Amerikaanse media.
Biden wil lhbt'ers beschermen tegen discriminatie, een eerlijke behandeling in het rechtssysteem waarborgen en wereldwijd lhbt-rechten bevorderen. De Equality Act biedt bescherming tegen discriminatie bij huisvesting, werk, onderwijs en andere situaties. De vorige regering van Donald Trump werd bekritiseerd door belangengroepen omdat ze de bescherming van lhbt'ers afzwakte.
Kort na zijn aantreden schrapte Biden al het Trump-verbod voor de meeste transgenders om in het Amerikaanse leger te dienen.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
1 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
4 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
6 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
13 uur geleden