Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden: we kunnen recessie ontlopen

President Biden: we kunnen recessie ontlopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten kan een recessie ontlopen ondanks de maatregelen van de Amerikaanse centrale bank om de hoge inflatie aan te pakken. Dat heeft president Joe Biden gezegd in een interview met persbureau Associated Press. Eerder deze week verhoogde de Federal Reserve de rente met de grootste stap in bijna dertig jaar om zo de inflatie in te dammen.

Door de renteverhogingen van de Fed moet de economie worden afgekoeld, waardoor de inflatie zou moeten afzwakken. Op de financiële markten is er vrees voor een recessie in de VS. De hoge inflatie zet namelijk ook de koopkracht van huishoudens zwaar onder druk, omdat ze meer geld kwijt zijn aan brandstof en levensmiddelen en dus minder overhouden voor andere uitgaven. Maar volgens Biden verkeert de Amerikaanse economie in een goede staat en is het land in een sterkere positie dan alle andere landen in de wereld om de inflatiecrisis te doorstaan. Een recessie is volgens Biden "niet onvermijdelijk".

Hij erkent wel dat Amerikanen somber zijn over de economie. Vorige week bleek nog dat het Amerikaanse consumentenvertrouwen naar het laagste niveau ooit is gedaald. De inflatiecrisis ondermijnt het vertrouwen van Amerikanen in Biden. Hij heeft gezegd dat bestrijding van de inflatie zijn grootste binnenlandse prioriteit is. Zo heeft Biden aan oliebedrijven gevraagd waarom de prijzen aan de pomp zo hoog zijn en waarom er niet meer benzine op de markt komt.

Meer uit Financieel

Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

4 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

5 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

5 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

7 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

8 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

9 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

9 uur geleden