President Biden vrijdag naar Duitsland volgens regeringskringen
BERLIJN/FRANKFURT (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden bezoekt Duitsland vrijdag, volgens regeringskringen in Berlijn. Hij zou eigenlijk al afgelopen week in Berlijn aankomen voor een driedaags staatsbezoek en voor een topconferentie over militaire steun aan Oekraïne afgelopen zaterdag. Ook zou hij op staatsbezoek gaan naar Angola. Dat heeft hij allemaal afgezegd toen de orkaan Milton over Florida ging razen.
Biden spreekt tijdens het bezoek zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier en bondskanselier Olaf Scholz. Het staatsbezoek gaat niet meer door. Biden komt slechts voor overleg met de Duitse leiders. Het is niet bekend of er nog een top over Oekraïne of een bezoek aan Angola op volgen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
27 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
4 uur geleden