Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden reist deze week alsnog naar Duitsland

President Biden reist deze week alsnog naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden reist eind deze week alsnog naar Duitsland. Het bezoek van vorige week werd uitgesteld door de verwoestende orkaan Milton in de Verenigde Staten.

De Duitse ambassadeur Andreas Michaelis in de VS heeft het bezoek via berichtendienst X bekendgemaakt. "Het is officieel: Biden is van plan Duitsland aan het einde van deze week te bezoeken. We kijken ernaar uit u te verwelkomen, meneer de president." Overheidsbronnen zeiden eerder tegen Duitse media dat Biden deze week naar Berlijn zou gaan en er zou spreken met bondskanselier Olaf Scholz en president Frank-Walter Steinmeier.

Bidens besluit om in de VS te blijven leidde er vorige week toe dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zijn zogenoemde overwinningsplan niet kon presenteren tijdens een bijeenkomst met bondgenoten. Het overleg in het Duitse Ramstein wordt op een ander moment gehouden, maar er is nog geen nieuwe datum bekend. Zelensky ging daarom langs Europese leiders om toe te lichten hoe Oekraïne de oorlog van Rusland wil gaan winnen.

Meer uit Buitenland

Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

2 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

2 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

4 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

4 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

4 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

6 uur geleden
Celstraf voor hulpsheriff die zwarte vrouw thuis doodschiet

CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.

8 uur geleden