Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden reist deze week alsnog naar Duitsland

President Biden reist deze week alsnog naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden reist eind deze week alsnog naar Duitsland. Het bezoek van vorige week werd uitgesteld door de verwoestende orkaan Milton in de Verenigde Staten.

De Duitse ambassadeur Andreas Michaelis in de VS heeft het bezoek via berichtendienst X bekendgemaakt. "Het is officieel: Biden is van plan Duitsland aan het einde van deze week te bezoeken. We kijken ernaar uit u te verwelkomen, meneer de president." Overheidsbronnen zeiden eerder tegen Duitse media dat Biden deze week naar Berlijn zou gaan en er zou spreken met bondskanselier Olaf Scholz en president Frank-Walter Steinmeier.

Bidens besluit om in de VS te blijven leidde er vorige week toe dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zijn zogenoemde overwinningsplan niet kon presenteren tijdens een bijeenkomst met bondgenoten. Het overleg in het Duitse Ramstein wordt op een ander moment gehouden, maar er is nog geen nieuwe datum bekend. Zelensky ging daarom langs Europese leiders om toe te lichten hoe Oekraïne de oorlog van Rusland wil gaan winnen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

9 minuten geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

14 minuten geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

56 minuten geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

2 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

3 uur geleden