Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden na week uitstel aangekomen in Duitsland

President Biden na week uitstel aangekomen in Duitsland

BERLIJN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is een week later dan aanvankelijk gepland aangekomen in Duitsland. Hij moest zijn bezoek vorige week uitstellen vanwege de orkaan Milton, die over Florida trok.

Biden spreekt in Duitsland vrijdag met de Duitse president Frank-Walter Steinmeier en de bondskanselier Olaf Scholz. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Franse president Emmanuel Macron sluiten aan. De wereldleiders zullen het met name hebben over de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten.

De Amerikaanse president zou eigenlijk op een meerdaags staatsbezoek gaan, maar de reis duurt nu ongeveer 24 uur. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zou vorige week in Berlijn aanschuiven bij het overleg om te vertellen over zijn plan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar voor zover bekend is hij dit keer niet aanwezig.

Volgens Amerikaanse diplomaten wilde Biden voordat hij plaatsmaakt voor een nieuwe president graag alsnog naar Duitsland om de band met de bondgenoten aan te halen. Ook zou het een bedankje zijn aan Scholz voor zijn hulp bij het tot stand brengen van een gevangenenruil met Rusland.

Meer uit Buitenland

Kremlin: nieuw overleg Oekraïne, Rusland en VS in Genève

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.

22 minuten geleden
Høiby: ik had niet door dat vermeend slachtoffer sliep

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.

28 minuten geleden
Nieuwe astronauten onderweg naar ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.

36 minuten geleden
Minister: getril rond vulkaan Tenerife wijst niet op uitbarsting

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.

58 minuten geleden
Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

1 uur geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

1 uur geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

2 uur geleden