President Biden na week uitstel aangekomen in Duitsland
BERLIJN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is een week later dan aanvankelijk gepland aangekomen in Duitsland. Hij moest zijn bezoek vorige week uitstellen vanwege de orkaan Milton, die over Florida trok.
Biden spreekt in Duitsland vrijdag met de Duitse president Frank-Walter Steinmeier en de bondskanselier Olaf Scholz. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Franse president Emmanuel Macron sluiten aan. De wereldleiders zullen het met name hebben over de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten.
De Amerikaanse president zou eigenlijk op een meerdaags staatsbezoek gaan, maar de reis duurt nu ongeveer 24 uur. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zou vorige week in Berlijn aanschuiven bij het overleg om te vertellen over zijn plan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar voor zover bekend is hij dit keer niet aanwezig.
Volgens Amerikaanse diplomaten wilde Biden voordat hij plaatsmaakt voor een nieuwe president graag alsnog naar Duitsland om de band met de bondgenoten aan te halen. Ook zou het een bedankje zijn aan Scholz voor zijn hulp bij het tot stand brengen van een gevangenenruil met Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
58 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
4 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
8 uur geleden