President Biden na week uitstel aangekomen in Duitsland
BERLIJN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is een week later dan aanvankelijk gepland aangekomen in Duitsland. Hij moest zijn bezoek vorige week uitstellen vanwege de orkaan Milton, die over Florida trok.
Biden spreekt in Duitsland vrijdag met de Duitse president Frank-Walter Steinmeier en de bondskanselier Olaf Scholz. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Franse president Emmanuel Macron sluiten aan. De wereldleiders zullen het met name hebben over de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten.
De Amerikaanse president zou eigenlijk op een meerdaags staatsbezoek gaan, maar de reis duurt nu ongeveer 24 uur. Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zou vorige week in Berlijn aanschuiven bij het overleg om te vertellen over zijn plan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar voor zover bekend is hij dit keer niet aanwezig.
Volgens Amerikaanse diplomaten wilde Biden voordat hij plaatsmaakt voor een nieuwe president graag alsnog naar Duitsland om de band met de bondgenoten aan te halen. Ook zou het een bedankje zijn aan Scholz voor zijn hulp bij het tot stand brengen van een gevangenenruil met Rusland.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geleden