President Biden na D-day-herdenking naar Parijs voor staatsbezoek
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden brengt rond de herdenking van D-day volgende week een staatsbezoek aan Frankrijk. Na de herdenkingsplechtigheden in Normandië gaat de president naar Parijs voor plichtplegingen met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron, meldt het Witte Huis.
Volgende week donderdag is D-day precies tachtig jaar geleden. Er is een grote herdenkingsbijeenkomst op Omaha Beach, waar tal van staatshoofden en regeringsleiders bij aanwezig zijn. "73.000 moedige Amerikanen landden op de stranden Utah en Omaha in Normandië op 6 juni 1944 en de president zal in Frankrijk Amerikaanse veteranen en hun familieleden ontmoeten om hun offer te eerbiedigen", aldus het Witte Huis over Biden. Ook op 7 juni is hij nog in Normandië rond de oorlogsherdenkingen.
Het staatsbezoek aan Frankrijk begint een dag later, op zaterdag. Biden en Macron zullen volgens het Witte Huis spreken over "een groot aantal uitdagingen op het wereldtoneel en bilaterale kwesties". De VS noemen Frankrijk hun "oudste bondgenoot".
Namens Nederland zijn demissionair minister-president Mark Rutte, koning Willem-Alexander en koningin Máxima aanwezig bij de herdenking op Omaha Beach.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
17 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
14 uur geleden