President Biden na D-day-herdenking naar Parijs voor staatsbezoek
PARIJS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden brengt rond de herdenking van D-day volgende week een staatsbezoek aan Frankrijk. Na de herdenkingsplechtigheden in Normandië gaat de president naar Parijs voor plichtplegingen met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron, meldt het Witte Huis.
Volgende week donderdag is D-day precies tachtig jaar geleden. Er is een grote herdenkingsbijeenkomst op Omaha Beach, waar tal van staatshoofden en regeringsleiders bij aanwezig zijn. "73.000 moedige Amerikanen landden op de stranden Utah en Omaha in Normandië op 6 juni 1944 en de president zal in Frankrijk Amerikaanse veteranen en hun familieleden ontmoeten om hun offer te eerbiedigen", aldus het Witte Huis over Biden. Ook op 7 juni is hij nog in Normandië rond de oorlogsherdenkingen.
Het staatsbezoek aan Frankrijk begint een dag later, op zaterdag. Biden en Macron zullen volgens het Witte Huis spreken over "een groot aantal uitdagingen op het wereldtoneel en bilaterale kwesties". De VS noemen Frankrijk hun "oudste bondgenoot".
Namens Nederland zijn demissionair minister-president Mark Rutte, koning Willem-Alexander en koningin Máxima aanwezig bij de herdenking op Omaha Beach.
Meer uit Buitenland
De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
4 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
6 uur geleden