President Biden: 'mijn geheugen is in orde'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdagavond tijdens een verklaring op het Witte Huis op boze toon gezegd dat hij geen problemen met zijn geheugen heeft. In een rapport van een speciale rapporteur waarin staat dat hij niet vervolgd zal worden voor het meenemen van geheime documenten werd hij beschreven als een goed bedoelend iemand op leeftijd met een slecht geheugen.
Hij vergat bijvoorbeeld in welk jaar hij begon en eindigde als vicepresident onder Barack Obama. Biden toonde zich in het bijzonder verontwaardigd over een opmerking in het rapport dat hij de sterfdatum van zijn zoon Beau niet meer wist.
De speciale rapporteur, Robert Hur, bekleedde onder de regering Trump hoge posities op het ministerie van Justitie. Zijn opmerkingen kunnen Biden (81) verder in verlegenheid brengen in zijn pogingen om de kiezers ervan te overtuigen dat hij nog vier jaar meekan.
Biden haalde onlangs twee keer Europese leiders door elkaar. Zo had hij het op een fondsenwervingsactie in New York herhaaldelijk over de voormalige Duitse bondskanselier Helmut Kohl, terwijl hij kennelijk Angela Merkel bedoelde. Iets vergelijkbaars gebeurde afgelopen weekend toen hij de Franse president Emmanuel Macron verwarde met François Mitterrand.
Meer uit Buitenland
NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
2 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
10 uur geleden