President Biden: 'mijn geheugen is in orde'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdagavond tijdens een verklaring op het Witte Huis op boze toon gezegd dat hij geen problemen met zijn geheugen heeft. In een rapport van een speciale rapporteur waarin staat dat hij niet vervolgd zal worden voor het meenemen van geheime documenten werd hij beschreven als een goed bedoelend iemand op leeftijd met een slecht geheugen.
Hij vergat bijvoorbeeld in welk jaar hij begon en eindigde als vicepresident onder Barack Obama. Biden toonde zich in het bijzonder verontwaardigd over een opmerking in het rapport dat hij de sterfdatum van zijn zoon Beau niet meer wist.
De speciale rapporteur, Robert Hur, bekleedde onder de regering Trump hoge posities op het ministerie van Justitie. Zijn opmerkingen kunnen Biden (81) verder in verlegenheid brengen in zijn pogingen om de kiezers ervan te overtuigen dat hij nog vier jaar meekan.
Biden haalde onlangs twee keer Europese leiders door elkaar. Zo had hij het op een fondsenwervingsactie in New York herhaaldelijk over de voormalige Duitse bondskanselier Helmut Kohl, terwijl hij kennelijk Angela Merkel bedoelde. Iets vergelijkbaars gebeurde afgelopen weekend toen hij de Franse president Emmanuel Macron verwarde met François Mitterrand.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
53 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
12 uur geleden