President Biden: 'mijn geheugen is in orde'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdagavond tijdens een verklaring op het Witte Huis op boze toon gezegd dat hij geen problemen met zijn geheugen heeft. In een rapport van een speciale rapporteur waarin staat dat hij niet vervolgd zal worden voor het meenemen van geheime documenten werd hij beschreven als een goed bedoelend iemand op leeftijd met een slecht geheugen.
Hij vergat bijvoorbeeld in welk jaar hij begon en eindigde als vicepresident onder Barack Obama. Biden toonde zich in het bijzonder verontwaardigd over een opmerking in het rapport dat hij de sterfdatum van zijn zoon Beau niet meer wist.
De speciale rapporteur, Robert Hur, bekleedde onder de regering Trump hoge posities op het ministerie van Justitie. Zijn opmerkingen kunnen Biden (81) verder in verlegenheid brengen in zijn pogingen om de kiezers ervan te overtuigen dat hij nog vier jaar meekan.
Biden haalde onlangs twee keer Europese leiders door elkaar. Zo had hij het op een fondsenwervingsactie in New York herhaaldelijk over de voormalige Duitse bondskanselier Helmut Kohl, terwijl hij kennelijk Angela Merkel bedoelde. Iets vergelijkbaars gebeurde afgelopen weekend toen hij de Franse president Emmanuel Macron verwarde met François Mitterrand.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP/RTR) - In Bahrein is het luchtalarm afgegaan en zijn ontploffingen gehoord. De Golfstaat ligt ongeveer 230 kilometer van de Iraanse kust en huisvest een grote Amerikaanse marinebasis. Die heeft bevestigd dat er een raketaanval op het complex is uitgevoerd.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Volgens het Duitse persbureau dpa proberen Iraniërs in groten getale om de hoofdstad Teheran te ontvluchten. Die stad werd geraakt door de Israëlische en Amerikaanse luchtaanvallen en ooggetuigen zeggen dat er nu lange rijen staan bij de benzinestations, zodat mensen met hun auto ergens anders naartoe kunnen rijden.
9 minuten geledenDOHA (ANP) - Qatar heeft een Iraanse raket onderschept, meldt Al Jazeera op basis van het Qatarese leger. In dat land hebben de Amerikanen een militaire basis. Die viel Iran ook aan na de vorige Amerikaanse aanvallen in de zomer van 2025.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft bevestigd dat er raketten zijn afgevuurd richting Israël. Het Israëlische leger meldde eerder al bezig te zijn met het onderscheppen van die aanvallen. Er zouden inmiddels enkele raketten uit de lucht zijn geschoten, meldt nieuwssite Times of Israel op basis van een legerbron. Niemand zou gewond zijn geraakt.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.
1 uur geleden