Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden houdt op 25 maart eerste persconferentie

President Biden houdt op 25 maart eerste persconferentie

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Ruim twee maanden na zijn beëdiging houdt de Amerikaanse president Biden zijn eerste 'echte' persconferentie. Die is donderdagmiddag 25 maart, maakte het Witte Huis bekend.

Tegelijkertijd melden Amerikaanse media dat verwacht wordt dat de regering-Biden binnenkort, mogelijk volgende week, sancties wil afkondigen tegen landen die zich mengden in de Amerikaanse verkiezingscampagne vorig jaar. Het gaat om Rusland, China, Iran en andere staten die invloed wilden uitoefenen op de uitkomst.

Zo blijkt uit een rapport van de Amerikaanse dienst dat het Russische regime van president Poetin heeft geprobeerd toenmalig kandidaat Biden te beschadigen met aantijgingen over corruptie. Ook wilde Moskou onvrede zaaien in de Verenigde Staten om de positie van toen nog president Trump te versterken. Het ging vooral om desinformatie waarbij de eigen geheime dienst, staatsmedia, internettrollen en bondgenoten in Oekraïne werden ingezet.

Uit het verslag blijkt verder dat Iran vorig jaar juist een herverkiezing van Trump wilde verhinderen, maar verder ook probeerde de verdeeldheid in de Amerikaanse samenleving aan te wakkeren.

Meer uit Buitenland

Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

1 uur geleden
VN meldt piek in aantal burgerslachtoffers in Oekraïne

GENÈVE (ANP/DPA) - Het aantal burgers dat vorige maand in Oekraïne gewond raakte of omkwam, lag op het hoogste niveau sinds mei 2022. In juli zijn 286 doden en 1388 gewonden geregistreerd, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne.

2 uur geleden
Von der Leyen tevreden over gesprek met Zelensky en Trump

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft tevreden teruggeblikt op het digitale overleg met de Amerikaanse president Donald Trump, zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Ze sprak op X over een "erg goed gesprek".

2 uur geleden
Zelensky na overleg met Trump: Poetin bluft op het slagveld

BERLIJN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt woensdag bij het overleg met zijn ambtgenoot Donald Trump en Europese leiders de situatie aan het front te hebben besproken. Er zijn berichten dat Rusland deze week plots relatief veel terreinwinst boekte. Volgens Zelensky heeft hij de andere leiders voorgehouden dat de Russische president Vladimir Poetin "bluft" door zijn troepen te laten oprukken voor zijn eigen gesprek met Trump.

3 uur geleden
Macron: Trump zet in op bestand bij gesprek met Poetin

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij inzet op een bestand in Oekraïne als hij vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin praat. Dat maakte de Franse president Emmanuel Macron bekend na digitaal overleg tussen Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Trump zou ook hebben verklaard dat alleen onderhandeld kan worden over grondgebied als Oekraïne daarbij betrokken is.

3 uur geleden
Spanje bestrijdt met moeite tal van natuurbranden

MADRID (ANP) - Brandbestrijders in verscheidene delen van Spanje proberen natuurbranden meester te worden. Er zijn al dagen bossen en landerijen in brand gevlogen door veelal onbekende oorzaak, aldus Spaanse media.

5 uur geleden
Rusland boekt grootste terreinwinst in een dag sinds een jaar

DONETSK (ANP/AFP) - De Russische krijgsmacht heeft dinsdag 110 vierkante kilometer veroverd in Oekraïne, volgens een analyse van persbureau AFP op basis van de denktank Institute for the Study of War (ISW). Dat is de grootste terreinwinst in 24 uur sinds mei 2024.

6 uur geleden