President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject
COVINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden, een Democraat, brengt woensdag samen met zijn belangrijke Republikeinse rivaal Mitch McConnell een bezoek aan een bouwproject. Het is de laatste jaren zeldzaam dat vertegenwoordigers van de twee grootste Amerikaanse politieke partijen zich samen ergens laten zien.
Biden en McConnell, beiden 80 jaar oud, gaan naar een brug over de rivier de Ohio. Op de ene oever ligt de stad Cincinnati in de staat Ohio, aan de overkant ligt de plaats Covington in Kentucky, de thuisstaat van senator McConnell. De brug wordt in de komende jaren opgeknapt en ernaast wordt een nieuwe brug gebouwd, om verkeersopstoppingen tegen te gaan. Het geld daarvoor komt uit een groot pakket aan maatregelen voor infrastructuur, in 2021 aangekondigd door Biden. Het Witte Huis heeft honderden miljarden dollars uitgetrokken, onder meer om verouderde bruggen te repareren of te vervangen. McConnell steunde de plannen.
De twee krijgen tijdens het bezoek gezelschap van de gouverneurs van Kentucky (een Democraat) en Ohio (een Republikein), en van een Democratische senator en een Republikeinse oud-senator.
In het Huis van Afgevaardigden liggen de Republikeinen met elkaar overhoop. Ze zijn er de grootste fractie, maar ze kunnen het niet eens worden wie namens hen de voorzitter wordt. De beoogde voorzitter, Kevin McCarthy, krijgt niet genoeg stemmen daarvoor omdat de rechtervleugel van de partij hem niet ziet zitten. Hij is voor hen niet conservatief genoeg.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
20 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
26 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
7 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
8 uur geleden