Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject

President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject

COVINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden, een Democraat, brengt woensdag samen met zijn belangrijke Republikeinse rivaal Mitch McConnell een bezoek aan een bouwproject. Het is de laatste jaren zeldzaam dat vertegenwoordigers van de twee grootste Amerikaanse politieke partijen zich samen ergens laten zien.

Biden en McConnell, beiden 80 jaar oud, gaan naar een brug over de rivier de Ohio. Op de ene oever ligt de stad Cincinnati in de staat Ohio, aan de overkant ligt de plaats Covington in Kentucky, de thuisstaat van senator McConnell. De brug wordt in de komende jaren opgeknapt en ernaast wordt een nieuwe brug gebouwd, om verkeersopstoppingen tegen te gaan. Het geld daarvoor komt uit een groot pakket aan maatregelen voor infrastructuur, in 2021 aangekondigd door Biden. Het Witte Huis heeft honderden miljarden dollars uitgetrokken, onder meer om verouderde bruggen te repareren of te vervangen. McConnell steunde de plannen.

De twee krijgen tijdens het bezoek gezelschap van de gouverneurs van Kentucky (een Democraat) en Ohio (een Republikein), en van een Democratische senator en een Republikeinse oud-senator.

In het Huis van Afgevaardigden liggen de Republikeinen met elkaar overhoop. Ze zijn er de grootste fractie, maar ze kunnen het niet eens worden wie namens hen de voorzitter wordt. De beoogde voorzitter, Kevin McCarthy, krijgt niet genoeg stemmen daarvoor omdat de rechtervleugel van de partij hem niet ziet zitten. Hij is voor hen niet conservatief genoeg.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

1 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

7 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

8 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

9 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

9 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

9 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

9 uur geleden