President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject
COVINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden, een Democraat, brengt woensdag samen met zijn belangrijke Republikeinse rivaal Mitch McConnell een bezoek aan een bouwproject. Het is de laatste jaren zeldzaam dat vertegenwoordigers van de twee grootste Amerikaanse politieke partijen zich samen ergens laten zien.
Biden en McConnell, beiden 80 jaar oud, gaan naar een brug over de rivier de Ohio. Op de ene oever ligt de stad Cincinnati in de staat Ohio, aan de overkant ligt de plaats Covington in Kentucky, de thuisstaat van senator McConnell. De brug wordt in de komende jaren opgeknapt en ernaast wordt een nieuwe brug gebouwd, om verkeersopstoppingen tegen te gaan. Het geld daarvoor komt uit een groot pakket aan maatregelen voor infrastructuur, in 2021 aangekondigd door Biden. Het Witte Huis heeft honderden miljarden dollars uitgetrokken, onder meer om verouderde bruggen te repareren of te vervangen. McConnell steunde de plannen.
De twee krijgen tijdens het bezoek gezelschap van de gouverneurs van Kentucky (een Democraat) en Ohio (een Republikein), en van een Democratische senator en een Republikeinse oud-senator.
In het Huis van Afgevaardigden liggen de Republikeinen met elkaar overhoop. Ze zijn er de grootste fractie, maar ze kunnen het niet eens worden wie namens hen de voorzitter wordt. De beoogde voorzitter, Kevin McCarthy, krijgt niet genoeg stemmen daarvoor omdat de rechtervleugel van de partij hem niet ziet zitten. Hij is voor hen niet conservatief genoeg.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
7 uur geleden