Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject

President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject

COVINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden, een Democraat, brengt woensdag samen met zijn belangrijke Republikeinse rivaal Mitch McConnell een bezoek aan een bouwproject. Het is de laatste jaren zeldzaam dat vertegenwoordigers van de twee grootste Amerikaanse politieke partijen zich samen ergens laten zien.

Biden en McConnell, beiden 80 jaar oud, gaan naar een brug over de rivier de Ohio. Op de ene oever ligt de stad Cincinnati in de staat Ohio, aan de overkant ligt de plaats Covington in Kentucky, de thuisstaat van senator McConnell. De brug wordt in de komende jaren opgeknapt en ernaast wordt een nieuwe brug gebouwd, om verkeersopstoppingen tegen te gaan. Het geld daarvoor komt uit een groot pakket aan maatregelen voor infrastructuur, in 2021 aangekondigd door Biden. Het Witte Huis heeft honderden miljarden dollars uitgetrokken, onder meer om verouderde bruggen te repareren of te vervangen. McConnell steunde de plannen.

De twee krijgen tijdens het bezoek gezelschap van de gouverneurs van Kentucky (een Democraat) en Ohio (een Republikein), en van een Democratische senator en een Republikeinse oud-senator.

In het Huis van Afgevaardigden liggen de Republikeinen met elkaar overhoop. Ze zijn er de grootste fractie, maar ze kunnen het niet eens worden wie namens hen de voorzitter wordt. De beoogde voorzitter, Kevin McCarthy, krijgt niet genoeg stemmen daarvoor omdat de rechtervleugel van de partij hem niet ziet zitten. Hij is voor hen niet conservatief genoeg.

Meer uit Buitenland

Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

2 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

5 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

6 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

6 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

8 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

9 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

10 uur geleden