President Biden en Republikeins kopstuk samen naar bouwproject
COVINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden, een Democraat, brengt woensdag samen met zijn belangrijke Republikeinse rivaal Mitch McConnell een bezoek aan een bouwproject. Het is de laatste jaren zeldzaam dat vertegenwoordigers van de twee grootste Amerikaanse politieke partijen zich samen ergens laten zien.
Biden en McConnell, beiden 80 jaar oud, gaan naar een brug over de rivier de Ohio. Op de ene oever ligt de stad Cincinnati in de staat Ohio, aan de overkant ligt de plaats Covington in Kentucky, de thuisstaat van senator McConnell. De brug wordt in de komende jaren opgeknapt en ernaast wordt een nieuwe brug gebouwd, om verkeersopstoppingen tegen te gaan. Het geld daarvoor komt uit een groot pakket aan maatregelen voor infrastructuur, in 2021 aangekondigd door Biden. Het Witte Huis heeft honderden miljarden dollars uitgetrokken, onder meer om verouderde bruggen te repareren of te vervangen. McConnell steunde de plannen.
De twee krijgen tijdens het bezoek gezelschap van de gouverneurs van Kentucky (een Democraat) en Ohio (een Republikein), en van een Democratische senator en een Republikeinse oud-senator.
In het Huis van Afgevaardigden liggen de Republikeinen met elkaar overhoop. Ze zijn er de grootste fractie, maar ze kunnen het niet eens worden wie namens hen de voorzitter wordt. De beoogde voorzitter, Kevin McCarthy, krijgt niet genoeg stemmen daarvoor omdat de rechtervleugel van de partij hem niet ziet zitten. Hij is voor hen niet conservatief genoeg.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
3 uur geleden