President Belarus reist af naar China om relatie te versterken
BEIJING (ANP/RTR) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko brengt volgende week een bezoek aan China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft dat zaterdag meegedeeld, een dag nadat het verklaarde dat Beijing de banden met Belarus verder wil aanhalen.
Het ministerie zei vrijdag dat China samen met Belarus het wederzijdse politieke vertrouwen wil versterken en dat dit telefonisch is besproken door de buitenlandministers van de landen. Loekasjenko's bezoek van 28 februari tot en met 2 maart vindt plaats op uitnodiging van de Chinese president Xi Jinping.
De twee leiders spraken in september vorig jaar een strategisch partnerschap af. Dat gebeurde tijdens een regionale top in Oezbekistan. Eerder dat jaar, voor het uitbreken van de oorlog in Oekraïne, gingen Xi en de Russische president Vladimir Poetin akkoord met een partnerschap "zonder grenzen". Loekasjenko is zowel politiek als financieel afhankelijk van Rusland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
7 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
15 uur geleden