President Armenië kondigt vertrek aan
JEREVAN (ANP/AFP) - President Armen Sarkissian van Armenië heeft zijn vertrek als staatshoofd aangekondigd. De 68-jarige oud-premier werd in maart 2018 voor een termijn van zeven jaar gekozen, maar vindt dat hij in de - grotendeels symbolische - functie van president niet de instrumenten heeft om "de radicale processen in de binnen- en buitenlandse politiek te beïnvloeden in moeilijke tijden voor het volk en het land".
Armenië is na een korte oorlog met buurland Azerbeidzjan in 2020 de controle over een groot deel van de enclave Nagorno-Karabach kwijtgeraakt. Dat gebied, dat deel is van Azerbeidzjan, stond sinds de jaren 90 onder controle van etnisch Armeense bewoners, met steun van Armenië.
De rol van president in Armenië is grotendeels ceremonieel, maar Sarkissian reisde in oktober 2020 wel naar Brussel om het conflict in Nagorno-Karabach te bespreken. Hij probeerde de NAVO- en EU-leiders over te halen al het mogelijke te doen om de gevechten te stoppen.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
13 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
4 uur geleden