Preses Franse ijssportbond weigert op te stappen om misbruik
PARIJS (ANP) - De huidige voorzitter van de Franse bond voor ijssporten, Didier Gailhaguet, weigert vooralsnog op te stappen vanwege de beschuldigingen over seksueel misbruik van minderjarige kunstrijdsters in de jaren negentig. Hij was destijds de baas in die tak van sport. De Franse minister van Sport deed onlangs een oproep aan Gailhaguet om terug te treden, maar daar voelt hij niets voor.
"Ik heb fouten gemaakt, maar ik ben nooit over de schreef gegaan", zei de 66-jarige Fransman tijdens een persconferentie in Parijs. "Daarom zie ik geen reden om af te treden. Sinds wanneer is in dit land iemand bij voorbaat schuldig"?
Justitie in Frankrijk begon eerder deze week een onderzoek naar aanleiding van de getuigenis van tienvoudig Frans kampioene paarrijden Sarah Abitbol. Ze schreef haar onthutsende verhaal op in een vorige week gepubliceerd boek. Abitbol stelt dat ze tussen 1990 en 1992 meermaals is verkracht door haar toenmalige trainer Gilles Beyer. Abitbol was vijftien jaar oud toen het misbruik begon.
Het Openbaar Ministerie wil nu proberen met meer slachtoffers in contact te komen.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
18 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
19 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden