Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Preses Duitse voetbalbond pleit voor salarisplafond

Preses Duitse voetbalbond pleit voor salarisplafond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voorzitter Fritz Keller van de Duitse voetbalbond (DFB) gaat zich sterk maken voor een salarisplafond voor spelers in het profvoetbal. Daartoe heeft hij een vijfpuntenplan opgesteld dat hij de komende tijd wil bespreken met alle betrokken partijen in de voetbalwereld.

Eén belangrijke medestander zegt hij al te hebben. Bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München ondersteunt de voorstellen volgens Keller, die met de topman van de Duitse kampioen dinsdag een telefonisch onderhoud had.

"We moeten de toekomst van het voetbal waarborgen", betoogt Keller. "Belangrijk daarbij is dat we het profvoetbal weer dichter bij de mensen brengen. Hoge provisies voor spelersmanagers en immense transfersommen zorgen voor steeds meer ergernis in de samenleving. Daarmee vervreemden we het publiek van onze geliefde sport."

Internationaal

Volgens Keller deelt Rummenigge zijn mening. "Daar ben ik heel blij om, want hij heeft veel voor het voetbal gedaan en staat ook internationaal in hoog aanzien. Dat biedt ons een grote, zeer grote kans om in deze kwestie vooruitgang te boeken."

Volgens voorzitter Evgeniy Levchenko van spelersvakbond VVCS is een salarisplafond in Nederland niet aan de orde. Hij is er ook geen voorstander van. "In Duitsland praat je over heel andere budgetten en dus ook over heel andere salarissen. In Nederland gaat om veel kleinere bedragen. Ik weet wel dat heel veel clubs en spelers er momenteel over nadenken hoe ze de komende tijd met het beschikbare geld willen omgaan. Een plafond voor spelerssalarissen staat daarbij niet op de agenda."

Budgetplafond

Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalunie UEFA kaartte een mogelijk budgetplafond voor spelerssalarissen al in 2017 diverse keren aan. Volgens de Sloveense preses zou het om een "historisch" besluit gaan. "Daarmee kunnen we onder meer voorkomen dat clubs veel te veel spelers op hun loonlijst zetten. Spelers die ze niet nodig hebben en die uiteindelijk nergens meer voetballen."

Op de eerste plannen van Ceferin is echter nooit een serieus vervolg gekomen. "Met een begrenzing van de budgetten voor de spelerssalarissen moeten de clubs rationeler met hun financiële middelen omgaan. Voordat het zo ver is, wacht ons echter nog een zware strijd, denk ik", sprak hij destijds al met een vooruitziende blik.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

1 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

2 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

4 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

4 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

4 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

1 dag geleden