Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Preses Duitse voetbalbond pleit voor salarisplafond

Preses Duitse voetbalbond pleit voor salarisplafond

FRANKFURT (ANP/DPA) - Voorzitter Fritz Keller van de Duitse voetbalbond (DFB) gaat zich sterk maken voor een salarisplafond voor spelers in het profvoetbal. Daartoe heeft hij een vijfpuntenplan opgesteld dat hij de komende tijd wil bespreken met alle betrokken partijen in de voetbalwereld.

Eén belangrijke medestander zegt hij al te hebben. Bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München ondersteunt de voorstellen volgens Keller, die met de topman van de Duitse kampioen dinsdag een telefonisch onderhoud had.

"We moeten de toekomst van het voetbal waarborgen", betoogt Keller. "Belangrijk daarbij is dat we het profvoetbal weer dichter bij de mensen brengen. Hoge provisies voor spelersmanagers en immense transfersommen zorgen voor steeds meer ergernis in de samenleving. Daarmee vervreemden we het publiek van onze geliefde sport."

Internationaal

Volgens Keller deelt Rummenigge zijn mening. "Daar ben ik heel blij om, want hij heeft veel voor het voetbal gedaan en staat ook internationaal in hoog aanzien. Dat biedt ons een grote, zeer grote kans om in deze kwestie vooruitgang te boeken."

Volgens voorzitter Evgeniy Levchenko van spelersvakbond VVCS is een salarisplafond in Nederland niet aan de orde. Hij is er ook geen voorstander van. "In Duitsland praat je over heel andere budgetten en dus ook over heel andere salarissen. In Nederland gaat om veel kleinere bedragen. Ik weet wel dat heel veel clubs en spelers er momenteel over nadenken hoe ze de komende tijd met het beschikbare geld willen omgaan. Een plafond voor spelerssalarissen staat daarbij niet op de agenda."

Budgetplafond

Voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalunie UEFA kaartte een mogelijk budgetplafond voor spelerssalarissen al in 2017 diverse keren aan. Volgens de Sloveense preses zou het om een "historisch" besluit gaan. "Daarmee kunnen we onder meer voorkomen dat clubs veel te veel spelers op hun loonlijst zetten. Spelers die ze niet nodig hebben en die uiteindelijk nergens meer voetballen."

Op de eerste plannen van Ceferin is echter nooit een serieus vervolg gekomen. "Met een begrenzing van de budgetten voor de spelerssalarissen moeten de clubs rationeler met hun financiële middelen omgaan. Voordat het zo ver is, wacht ons echter nog een zware strijd, denk ik", sprak hij destijds al met een vooruitziende blik.

Meer uit Voetbal

Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

39 minuten geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

1 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

1 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

2 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

3 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

7 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

8 uur geleden