Presentatrice Sosha Duysker wint Philip Bloemendal Prijs
HILVERSUM (ANP) - Presentatrice Sosha Duysker heeft woensdag de Philip Bloemendal Prijs gewonnen. Die prijs is voor jonge talentvolle journalisten die presenteren en wordt om de twee jaar uitgereikt. Duysker, die werkt voor Het Klokhuis en Zapplive, werd onder meer een "supertalent" genoemd.
De 29-jarige presentatrice kreeg een cheque van 3500 euro. Dat bedrag kan ze gebruiken voor een opleiding waarmee ze zichzelf verder kan professionaliseren. De prijs kreeg ze woensdag tijdens de uitzending van het NPO Radio 1-programma Stax en Toine.
De vakjury, waarin meerdere presentatoren zitten, is te spreken over de verbinding die Duysker kan maken met het publiek. Daarnaast zien de juryleden ook een toekomstig opiniemaker in de presentatrice. "Het is een vrouw met een mening die van het scherm spat. Onze indruk is dat Sosha niet alleen iets wil vertellen, maar ook wil luisteren. Daarmee zou ze een groot opiniemaker kunnen worden."
De Philip Bloemendal Prijs is vernoemd naar de in 1999 overleden presentator van onder meer de Polygoonjournaals in de bioscopen. Eerder wonnen onder anderen de journalisten en presentatoren Saskia Houttuin, Eva Cleven en Arman Avsaroglu, Wouter Zwart en Luuk Ikink de prijs.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Dat provincies en vervoerregio's een landelijke leeftijdskorting in bus, tram en metro voor 65-plussers afschaffen is teleurstellend, vindt SeniorenNetwerkNL. "Voor veel ouderen is het openbaar vervoer geen luxe, maar een noodzakelijke voorziening om zelfstandig te blijven, vrijwilligerswerk te doen, mantelzorg te verlenen of sociale contacten te onderhouden", aldus de organisatie met, naar eigen zeggen, een achterban van 170.000 leden.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis met het openbaar vervoer in heel Nederland. Dat meldt DOVA, een samenwerkingsverband van provincies en regio's die hierover gaan. De organisatie maakt daarnaast bekend dat een landelijke korting voor alle mensen vanaf 65 jaar en ouder in bus, tram en metro stopt op 1 januari volgend jaar. Dit is tegen het zere been van ouderenorganisaties.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cabaretier Harrie Jekkers krijgt een eigen miniatuurbeeld in de Haagse miniatuurstad Madurodam. Dat heeft het management van Jekkers bevestigd na berichtgeving van Omroep West. Het exemplaar geldt als eerbetoon voor de 75-jarige zanger, die dit weekend definitief afscheid neemt van het podium in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - De gemeente IJsselstein had in aanloop naar de opening van een noodopvang voor asielzoekers een aantal zaken anders aan moeten pakken. Dat schrijft burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente aan de raad, die woensdagavond over de noodopvang debatteert. Hoewel veel dingen in de voorbereiding goed zijn gegaan, had de gemeente een aantal zaken naar eigen zeggen beter kunnen doordenken.
3 uur geledenASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.
14 uur geleden