Presentatrice Sosha Duysker wint Philip Bloemendal Prijs
HILVERSUM (ANP) - Presentatrice Sosha Duysker heeft woensdag de Philip Bloemendal Prijs gewonnen. Die prijs is voor jonge talentvolle journalisten die presenteren en wordt om de twee jaar uitgereikt. Duysker, die werkt voor Het Klokhuis en Zapplive, werd onder meer een "supertalent" genoemd.
De 29-jarige presentatrice kreeg een cheque van 3500 euro. Dat bedrag kan ze gebruiken voor een opleiding waarmee ze zichzelf verder kan professionaliseren. De prijs kreeg ze woensdag tijdens de uitzending van het NPO Radio 1-programma Stax en Toine.
De vakjury, waarin meerdere presentatoren zitten, is te spreken over de verbinding die Duysker kan maken met het publiek. Daarnaast zien de juryleden ook een toekomstig opiniemaker in de presentatrice. "Het is een vrouw met een mening die van het scherm spat. Onze indruk is dat Sosha niet alleen iets wil vertellen, maar ook wil luisteren. Daarmee zou ze een groot opiniemaker kunnen worden."
De Philip Bloemendal Prijs is vernoemd naar de in 1999 overleden presentator van onder meer de Polygoonjournaals in de bioscopen. Eerder wonnen onder anderen de journalisten en presentatoren Saskia Houttuin, Eva Cleven en Arman Avsaroglu, Wouter Zwart en Luuk Ikink de prijs.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een 41-jarige man uit Den Bosch is aangehouden voor de mishandeling van een vrouw op 14 juni. Ze werd die dag in de Brabantse stad door twee mannen klemgereden, mishandeld, toegeschreeuwd en bespoten met rode verf. Volgens de politie heeft het geweld tegen de vrouw te maken met uitingen rondom de komst van een opvang voor minderjarige asielzoekers in Engelen.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Boeren in Drenthe zijn woensdag van plan bij alle twaalf gemeentehuizen in de provincie langs te gaan. Ze willen daar een brief aanbieden ter ondertekening, zeggen organisatoren. Die brieven willen ze vervolgens in de middag naar het provinciehuis in Assen brengen. Met deze zogenoemde 'stikstofmars' willen ze hun zorgen uiten over de stikstofvoorstellen van het kabinet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regen die de komende weken gaat vallen, geeft enige verlichting voor de droogte in Nederland, maar het herstel van de waterstand gaat nog maanden duren. Dat staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tot 26 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen twee straatrovers uit Amsterdam en Diemen. Ze trokken in maart en april van dit jaar vanaf een fatbike luxegoederen uit de handen van hun nietsvermoedende slachtoffers. Ze hadden het onder meer voorzien op tassen van de merken Louis Vuitton, Chanel en Hermès van duizenden euro's.
8 uur geledenHEILOO (ANP) - De 19-jarige vrouw die zondagavond dood werd gevonden in Heiloo was een bekende van de verdachte. Dat meldt de politie dinsdag. Welke relatie zij tot elkaar hebben, wordt onderzocht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Algemeen directeur Robert van Langh van het Drents Museum in Assen is op non-actief gesteld door de Raad van Toezicht (RvT) van het museum. Dat bevestigt een woordvoerder van de RvT. Ook loopt er een onafhankelijk onderzoek naar de werkcultuur binnen het museum.
11 uur geleden