Presentatrice Sosha Duysker wint Philip Bloemendal Prijs
HILVERSUM (ANP) - Presentatrice Sosha Duysker heeft woensdag de Philip Bloemendal Prijs gewonnen. Die prijs is voor jonge talentvolle journalisten die presenteren en wordt om de twee jaar uitgereikt. Duysker, die werkt voor Het Klokhuis en Zapplive, werd onder meer een "supertalent" genoemd.
De 29-jarige presentatrice kreeg een cheque van 3500 euro. Dat bedrag kan ze gebruiken voor een opleiding waarmee ze zichzelf verder kan professionaliseren. De prijs kreeg ze woensdag tijdens de uitzending van het NPO Radio 1-programma Stax en Toine.
De vakjury, waarin meerdere presentatoren zitten, is te spreken over de verbinding die Duysker kan maken met het publiek. Daarnaast zien de juryleden ook een toekomstig opiniemaker in de presentatrice. "Het is een vrouw met een mening die van het scherm spat. Onze indruk is dat Sosha niet alleen iets wil vertellen, maar ook wil luisteren. Daarmee zou ze een groot opiniemaker kunnen worden."
De Philip Bloemendal Prijs is vernoemd naar de in 1999 overleden presentator van onder meer de Polygoonjournaals in de bioscopen. Eerder wonnen onder anderen de journalisten en presentatoren Saskia Houttuin, Eva Cleven en Arman Avsaroglu, Wouter Zwart en Luuk Ikink de prijs.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."
2 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.
5 uur geledenVEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.
10 uur geleden