Presentatrice Caroline Kaart op 88-jarige leeftijd overleden
HILVERSUM (ANP) - De 88-jarige presentatrice Caroline Kaart is dinsdag overleden, meldt Omroep MAX woensdag. Kaart, die operazangeres was, kreeg bekendheid met onder andere de programma's Een liedje met Caroline en het radioprogramma Klassiek met Caroline.
Ook speelde de Schots-Nederlandse Kaart in musicals, waaronder Blijvend applaus en Amerika Amerika van Jos Brink. Ze richtte de Stichting Caroline Kaart op, die de beoefening van podiumkunst bevorderde. In 1982 werd ze benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
De afgelopen jaren verbleef Kaart in het Rosa Spier Huis in Laren. Dinsdag 15 september is ze daar op 88-jarige leeftijd overleden. Op zondag 20 september zendt Omroep MAX een eerbetoon aan haar uit. Caroline Kaart in Memoriam is om 11.05 uur te zien op NPO 1.
Meer uit Binnenland
SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.
7 uur geledenSEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.
8 uur geledenOMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.
8 uur geledenENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".
12 uur geleden