Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Presentator Rob Fruithof (71) overleden

Presentator Rob Fruithof (71) overleden

HILVERSUM (ANP) - Presentator en acteur Rob Fruithof is overleden. Dat heeft zijn zoon zaterdag bekendgemaakt via Facebook. Fruithof was het meest bekend als presentator van het tv-spelletje Waku Waku. De presentator is 71 jaar geworden.

"Dankbaar voor alle mooie herinneringen die hij achterlaat, geven wij kennis van het overlijden van Rob Fruithof (71)", staat er te lezen op de Facebook-pagina van Fruithof. "Hij is overleden op 25 augustus 2023 als gevolg van kanker. Hij woonde in Kaapstad, en laat zijn zoon Leon (20) achter."

Fruithof presenteerde tussen 1988 en 1996 het KRO-programma Waku Waku, een quiz over dieren en natuur waaraan bekende Nederlanders meededen. Later presenteerde hij bij de TROS ook nog het programma Te land, ter zee en in de lucht.

Rollen in bekende series

"Vandaag bereikte ons het droevige bericht dat onze oud-presentator Rob Fruithof is overleden. Rob presenteerde in de jaren 90 vol enthousiasme de populaire KRO-natuurquiz Waku Waku. Wij wensen zijn familie veel sterkte en kracht toe bij dit verlies", laat een woordvoerder van omroep KRO-NCRV weten.

Ook Sosha Duysker, die Waku Waku sinds de terugkeer in 2022 presenteert, heeft gereageerd op het overlijden van haar voorganger. "Hier ben ik stil van... Wat een bizar en verdrietig nieuws", schrijft ze op Instagram bij een foto van een nieuwsbericht over de dood van Fruithof.

Als acteur was Fruithof minder bekend, al speelde hij wel een aantal rollen in bekende series. Zo was hij onder meer te zien in de soap Onderweg naar Morgen. Enkele jaren geleden speelde hij een kleine rol in de Amerikaanse serie Black Sails. Hij speelde daarin een Nederlandse kapitein.

Meer uit Binnenland

Tien relschoppers Kesteren worden vrijdag verhoord

KESTEREN (ANP) - Tien verdachten die donderdag zijn aangehouden in Kesteren worden vrijdag verhoord, zegt de politie. Een van hen is minderjarig en heeft de nacht van donderdag op vrijdag thuis geslapen. Deze persoon heeft zich inmiddels gemeld voor verhoor, zegt de politie. De overige verdachten zijn in de leeftijd van 18 tot 39 jaar. Zij worden verdacht van het bezit van vuurwerk en het niet voldoen aan bevel/vordering, ofwel de bevelen van de politie niet opvolgen.

57 minuten geleden
Verdachte doden Syrische tieners: ik ben ontoerekeningsvatbaar

AMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., verdacht van het doodschieten van twee Syrische jongens in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam-West, zegt dat hij ontoerekeningsvatbaar is en geen gevangenisstraf krijgt, maar tbs met dwangverpleging. Zijn advocaat meldde vrijdag op de derde inleidende zitting dat Y. dat tegen hem heeft gezegd, nadat het persoonlijkheidsonderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC) was afgerond.

1 uur geleden
Bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor Nepal door Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft met giro 6868 na ongeveer een maand bijna 2,6 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstroming in Nepal. Het geld gaat naar voedsel, drinkwater en hulppakketten. Deze spullen zijn volgens de hulporganisatie nodig, "helemaal nu de herfst en winter en het bijbehorende regenseizoen voor de deur staan". Daardoor kunnen meer ziektes uitbreken, zoals cholera, vreest het Rode Kruis.

1 uur geleden
Gasunie noemt noodvoorraad gas van twee weken onvoldoende

GRONINGEN (ANP) - Gasunie Transport Services (GTS) pleit voor een grotere strategische gasvoorraad. Het kabinet gaat een noodvoorraad aanleggen voor ongeveer twee weken, schreef klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de beheerder van het gastransportnet in Nederland biedt die noodvoorraad onvoldoende bescherming tegen een verstoring die langere tijd aanhoudt.

2 uur geleden
Energie-Nederland positief over gasvoorraadplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging Energie-Nederland is positief over de gasvoorraadplannen van klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66). De minister wil de verantwoordelijkheid voor voldoende gasvoorraad bij de markt neerleggen, nu is de overheid daar zelf nog verantwoordelijk voor. Ook gaat het kabinet in Brussel pleiten voor de afschaffing van de Europese vuldoelen.

3 uur geleden
Kabinet wil leveranciers verplichten om gas op voorraad te houden

DEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Zeven aanhoudingen na ingrijpen politie bij demonstratie Kesteren

KESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.

12 uur geleden