Premiers van Polen, Slovenië en Tsjechië naar Kiev
WARSCHAU (ANP/AFP) - De premiers van Polen, Slovenië en Tsjechië gaan dinsdag naar Kiev voor overleg met president Volodimir Zelenski. Ze spreken in de bijna omsingelde hoofdstad ook met hun Oekraïense collega Denis Sjmihal. De reis gaat per trein en ze zijn de Pools-Oekraïense grens rond 08.00 uur gepasseerd, aldus Poolse bronnen. Het zijn de eerste regeringsleiders die de Oekraïense hoofdstad bezoeken sinds Rusland het land 24 februari is binnengevallen.
Het is niet bekendgemaakt welke route de eerste ministers nemen voor de ook in vredestijd erg lange reis.
Tot dit gezamenlijke bezoek is volgens de Poolse regering besloten na overleg met de top van de Europese Unie. De premiers Mateusz Morawiecki (Polen), Janez Jansa (Slovenië) en Petr Fiala (Tsjechië) willen met het bezoek in persoon de Europese steun voor de onafhankelijkheid van Oekraïne beklemtonen. En ze bieden ook hulp aan voor de Oekraïense staat en de samenleving. Ze worden vergezeld door de Poolse politicus Jaroslaw Kaczynski, ex-premier en leider van de conservatieve partij Recht en Rechtvaardigheid (PiS).
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Israël gaat zich waarschijnlijk terugtrekken uit bezet gebied in het zuiden van Libanon, zei de Amerikaanse president Donald Trump in een persconferentie die volgde op de NAVO-top in Ankara. Trump zei dit met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te hebben besproken.
8 minuten geledenANKARA (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft NAVO-chef Mark Rutte uitvoerig geprezen voor de manier waarop hij de top in Ankara heeft geleid. Volgens Merz is het succes van de top te danken aan de Nederlandse oud-premier.
19 minuten geledenKARACHI/ORMARA (ANP/AFP) - Pakistaanse reddingswerkers hebben voor de kust het wrak gevonden van een dinsdagavond verdwenen vrachtvliegtuig. Het vloog met vijf bemanningsleden van Karachi naar de Verenigde Arabische Emiraten, maar verdween ongeveer 240 kilometer ten westen van Karachi.
26 minuten geledenANKARA (ANP) - Onder de NAVO-landen is wel degelijk sprake van eenheid, zei premier Rob Jetten op het topoverleg van het bondgenootschap in Ankara. Hij hoopt dat die eenheid "in de komende uren en dagen meer en meer aan de buitenkant zichtbaar wordt".
34 minuten geledenSCHONGAU (ANP/DPA) - De politie in het Zuid-Duitse Schongau heeft geen reden te denken dat de mesaanval in die plaats eerder op de dag het werk is van meer dan één dader. Dat meldt de politie Oberbayern Süd op X. Geen van de twee meisjes die woensdagmiddag gewond raakten op het Welfen-Gymnasium verkeert in levensgevaar.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het Franse Hof van Cassatie zegt de zaak van de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen uiterlijk begin april te kunnen behandelen. Dinsdag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor het verduisteren van EU-geld, maar nog dezelfde dag maakte ze bekend in cassatie te gaan en alsnog deel te nemen aan de verkiezingen.
41 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni zegt dat haar land zich zal gaan houden aan de NAVO-bestedingsnorm van 5 procent voor 2035, maar wel op een eigen manier. Ze wil zelf het tijdspad en de procedure bepalen en is van plan om voorrang te geven aan de Italiaanse defensiesector.
44 minuten geleden