Premiers Spanje en Denemarken brengen bezoek aan Kiev
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez en de Deense premier Mette Frederiksen brengen donderdag een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kiev. Zij hebben er een overleg met de Oekraïense president Volodimir Zelenski.
Beide landen hebben sinds het uitbreken van de oorlog, bijna twee maanden geleden, op verschillende manieren steun betuigd aan Oekraïne en maatregelen tegen Rusland genomen. Spanje en Denemarken hebben bijvoorbeeld wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd. Denemarken presenteerde eerder deze week een plan om een eind te maken aan de Deense afhankelijkheid van Russisch gas.
Andere Europese leiders gingen eerder al naar Oekraïne als teken van steun aan Zelenski en de Oekraïense bevolking. Voorzitter Charles Michel van de regeringsleiders van de EU-landen zei woensdag tijdens zijn bezoek dat de Europese Unie alles zal doen om ervoor te zorgen dat Oekraïne de oorlog wint.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
29 minuten geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
8 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
10 uur geleden