Premiers Spanje en Denemarken brengen bezoek aan Kiev
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez en de Deense premier Mette Frederiksen brengen donderdag een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kiev. Zij hebben er een overleg met de Oekraïense president Volodimir Zelenski.
Beide landen hebben sinds het uitbreken van de oorlog, bijna twee maanden geleden, op verschillende manieren steun betuigd aan Oekraïne en maatregelen tegen Rusland genomen. Spanje en Denemarken hebben bijvoorbeeld wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd. Denemarken presenteerde eerder deze week een plan om een eind te maken aan de Deense afhankelijkheid van Russisch gas.
Andere Europese leiders gingen eerder al naar Oekraïne als teken van steun aan Zelenski en de Oekraïense bevolking. Voorzitter Charles Michel van de regeringsleiders van de EU-landen zei woensdag tijdens zijn bezoek dat de Europese Unie alles zal doen om ervoor te zorgen dat Oekraïne de oorlog wint.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.
1 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
5 uur geleden