Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premiers Spanje en Denemarken brengen bezoek aan Kiev

Premiers Spanje en Denemarken brengen bezoek aan Kiev

KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez en de Deense premier Mette Frederiksen brengen donderdag een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kiev. Zij hebben er een overleg met de Oekraïense president Volodimir Zelenski.

Beide landen hebben sinds het uitbreken van de oorlog, bijna twee maanden geleden, op verschillende manieren steun betuigd aan Oekraïne en maatregelen tegen Rusland genomen. Spanje en Denemarken hebben bijvoorbeeld wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd. Denemarken presenteerde eerder deze week een plan om een eind te maken aan de Deense afhankelijkheid van Russisch gas.

Andere Europese leiders gingen eerder al naar Oekraïne als teken van steun aan Zelenski en de Oekraïense bevolking. Voorzitter Charles Michel van de regeringsleiders van de EU-landen zei woensdag tijdens zijn bezoek dat de Europese Unie alles zal doen om ervoor te zorgen dat Oekraïne de oorlog wint.

Meer uit Buitenland

Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

1 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

3 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

7 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

8 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

8 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

10 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

11 uur geleden