Premier staat stil bij jubileum wekelijkse persconferentie
DEN HAAG (ANP) - Premier Rutte stond vrijdag even stil bij het jubileum van de wekelijkse persconferentie door de minister-president. "Een van de leukste momenten van de week, oprecht", zei Rutte over de persconferentie die hij en zijn collega's sinds vijftig jaar geven. "Het ritme bevalt me."
De ontmoeting met de media volgt op de wekelijkse vergadering van het team ministers, de zogenoemde ministerraad.
De eerste persconferentie was op 16 januari 1970 met Piet de Jong. Hij besloot journalisten voortaan op een vast moment te woord te staan omdat hij was "gestoord tijdens de piepers". Met zo'n bijeenkomst hoeven ze me niet te bellen tijdens het eten, vertelde Rutte. "Nu moet je een goed verhaal niet kapotchecken", ging de premier verder. Maar volgens hem ontstond de persconferentie vooral door behoefte aan meer openheid naar de media.
Maar die transparantie blijft een dingetje. In de persconferentie kan de premier ingaan op besluiten die in de ministerraad zijn genomen. Maar niet op alle, aldus Rutte fijntjes: "We nemen ook besluiten die u niet ziet."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
14 uur geleden