Premier Sint-Maarten: uitspraken Knops ‘incorrect en misleidend’
PHILIPSBURG (ANP) - Minister-president van Sint-Maarten Silveria Jacobs kan zich helemaal niet vinden in kritiek die staatssecretaris Raymond Knops (Koninkrijksrelaties) heeft gegeven op haar regering. Die zou "tegenwerken" bij de wederopbouw van het land. Jacobs noemt die uitspraak "incorrect en misleidend".
Knops informeerde afgelopen vrijdag de Tweede Kamer in een brief over over de situatie rondom de wederopbouw van het land, nadat orkaan Irma eind 2017 veel schade had aangericht. Nederland heeft daarvoor 500 miljoen euro beschikbaar gesteld bij de Wereldbank. Maar volgens Knops leidt "een gebrek aan daadkracht en zelfs tegenwerking aan de kant van Sint-Maarten" tot vertraging in de realisatie van een aantal projecten.
In een persverklaring stelt Jacobs dat het land hard werkt aan de totstandkoming van projecten. Daarbij wordt volgens haar ook samengewerkt met Nederland. Ze benadrukt verder dat Sint-Maarten helemaal niet tegenwerkt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
23 uur geleden