Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Sint-Maarten: koloniale fantasieën Baudet zijn beledigend

Premier Sint-Maarten: koloniale fantasieën Baudet zijn beledigend

PHILIPSBURG (ANP) - De minister-president van Sint-Maarten, Luc Mercelina, laat donderdag weten de "koloniale fantasieën" van FVD-leider Thierry Baudet te veroordelen. Mercelina noemt de uitspraken "diep beledigend en opruiend". Baudets plan van 'herbevolking' noemt hij "een koloniaal visioen dat bol staat van raciale superioriteit, demografische manipulatie en imperialistische nostalgie".

Baudet zei woensdag tijdens een vergadering van een parlementaire commissie dat Nederland vroeger met koloniën als Zuid-Afrika en Indonesië "een geweldig groot land was, een imperium". "Nu zitten we met het laatste beetje dat we over hebben (het Caribisch deel van het Koninkrijk) een beetje te kruidenieren."

Hij stelt voor dat de regering onderzoekt om honderdduizenden Nederlanders naar het Caribisch gebied te sturen zodat "het weer helemaal van ons is". Op die manier wil hij dat Nederland weer een trotse natie wordt. "Dan kunnen we daar geweldige dingen doen."

Racistisch en respectloos

"De uitspraken van de heer Baudet zijn niet alleen historisch blind, maar ook gevaarlijk racistisch en diep respectloos tegenover de mensen van dit eiland en de bredere Caribische gemeenschap", zegt Mercelina. "Dit soort koloniale fantasieën horen thuis in de donkerste hoofdstukken van onze gedeelde geschiedenis, niet in de democratische instellingen van de 21e eeuw."

"Dit is niet 1625. Het is 2025", stelt parlementariër Lyndon Lewis. "Het idee dat ons eiland moet worden overspoeld en hervormd door buitenlandse kolonisten om iemands imperialistische fantasie te dienen, is niet alleen beledigend, maar vormt een directe bedreiging voor de waardigheid, identiteit en autonomie van ons volk," stelde Lewis.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

59 minuten geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

1 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

1 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

2 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

4 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

5 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

5 uur geleden