Premier Schoof verdedigt nieuwe kabinet in zijn eerste Kamerdebat
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof verdedigt zijn nieuwe kabinet in de Tweede Kamer op de tweede dag van het debat over de regeringsverklaring. Hij beantwoordt de vele vragen die hem in eerste termijn zijn gesteld, waarna de Kamer moties kan indienen. Het is de eerste keer dat de voormalige AIVD-baas en topambtenaar in debat gaat met het parlement.
De oppositie ging er op de eerste dag af en toe ongenadig hard in. Twee moties van wantrouwen werden alvast aangekondigd. Een daarvan, van DENK en PvdD, is gericht tegen het hele kabinet. De andere van GroenLinks-PvdA, met steun van in elk geval de SP en Volt, tegen de PVV-ministers Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp).
Faber en Klever lagen onder vuur om omstreden uitspraken die zij in het verleden deden. Faber sprak als senator over omvolking, een term die ook door de nazi's werd gebruikt, om de veranderende bevolkingssamenstelling als gevolg van migratie aan te duiden. Klever was bestuurslid bij omroep Ongehoord Nederland, waar dit soort complottheorieën ook zonder tegenspraak ter tafel worden gebracht.
De oppositie stelde ook veel vragen over de positie van Schoof, die partijloos is en als voormalig topambtenaar geen politieke ervaring heeft. Sommige partijen vrezen dat hij een soort marionet zal zijn van Geert Wilders, de leider van de PVV die bij de verkiezingen in november de grootste partij werd in de Kamer.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
9 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
20 uur geleden