Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Schoof verdedigt nieuwe kabinet in zijn eerste Kamerdebat

Premier Schoof verdedigt nieuwe kabinet in zijn eerste Kamerdebat

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof verdedigt zijn nieuwe kabinet in de Tweede Kamer op de tweede dag van het debat over de regeringsverklaring. Hij beantwoordt de vele vragen die hem in eerste termijn zijn gesteld, waarna de Kamer moties kan indienen. Het is de eerste keer dat de voormalige AIVD-baas en topambtenaar in debat gaat met het parlement.

De oppositie ging er op de eerste dag af en toe ongenadig hard in. Twee moties van wantrouwen werden alvast aangekondigd. Een daarvan, van DENK en PvdD, is gericht tegen het hele kabinet. De andere van GroenLinks-PvdA, met steun van in elk geval de SP en Volt, tegen de PVV-ministers Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp).

Faber en Klever lagen onder vuur om omstreden uitspraken die zij in het verleden deden. Faber sprak als senator over omvolking, een term die ook door de nazi's werd gebruikt, om de veranderende bevolkingssamenstelling als gevolg van migratie aan te duiden. Klever was bestuurslid bij omroep Ongehoord Nederland, waar dit soort complottheorieën ook zonder tegenspraak ter tafel worden gebracht.

De oppositie stelde ook veel vragen over de positie van Schoof, die partijloos is en als voormalig topambtenaar geen politieke ervaring heeft. Sommige partijen vrezen dat hij een soort marionet zal zijn van Geert Wilders, de leider van de PVV die bij de verkiezingen in november de grootste partij werd in de Kamer.

Meer uit Binnenland

Ook maandagochtend plaatselijk dichte mist in noordwesten

DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.

1 uur geleden
Man gewond geraakt bij steekpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.

2 uur geleden
Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

8 uur geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

20 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

20 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

1 dag geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden