Premier Rutte ziet geen recessie ontstaan door oorlog Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte verwacht niet dat Nederland binnenkort in een recessie zal raken door de oorlog in Oekraïne. Werkgevers verwachten wel een economische crisis. Rutte vindt de ondernemers "te somber", zei hij in het televisieprogramma WNL op Zondag.
"Ik vind dat ook niet verstandig om daar over te gaan speculeren. Daar is ook helemaal geen reden voor", zei Rutte.
Een scenario als in de jaren zeventig van de twintigste eeuw met een langdurig hoge inflatie en een recessie ligt nu op de loer, lieten VNO-NCW en MKB-Nederland eerder deze week weten. Rutte verwacht dat niet. Volgens hem draait de Nederlandse economie "als een tierelier".
Koopkracht
Wel zal de Nederlandse koopkracht dit jaar in de min zitten, verwacht de premier. "Het is onvermijdelijk dat we dit jaar niet in de plus komen. Daarna wordt weer een plusje zichtbaar." Het Centraal Planbureau (CPB) verwacht dat de koopkracht mede door de oorlog in Oekraïne met meer dan 3 procent zal afnemen.
Het kabinet trekt wel miljarden uit om vooral de laagste inkomens te helpen. Die hebben het meeste last van de gestegen prijzen, onder meer voor de energie. "Maar het heeft niet de pretentie of de belofte dat we daarmee de gevolgen volledig wegnemen. Dat kunnen we niet", zei Rutte.
Hij acht de kans groot dat de economie van het Westen "langjarig" te maken zal hebben met de gevolgen van de crisis in Oekraïne.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.
4 uur geleden