Premier Rutte naar New York om Verenigde Naties toe te spreken
DEN HAAG (ANP) - Vlak na het begrotingsdebat in de Tweede Kamer is premier Mark Rutte op het vliegtuig gestapt naar New York om daar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bij te wonen. Rutte miste alleen de stemmingen over de moties die de partijen hadden ingediend en die na middernacht begonnen.
Bijna alle leden van de VN sturen hun leider naar deze jaarlijkse diplomatieke bijeenkomst. Rutte spreekt de Algemene Vergadering vrijdag aan het begin van de avond (Nederlandse tijd) toe. De gevolgen van klimaatverandering en de coronacrisis zullen in zijn rede een hoofdrol spelen.
Op de agenda van Rutte staat verder, naast een reeks bilaterale ontmoetingen met andere regeringsleiders onder wie de president van Nigeria, ook een gesprek met de secretaris-generaal van de volkerenorganisatie, de Portugees António Guterres.
In andere jaren ging vaak een grotere regeringsdelegatie naar deze bijeenkomst van de VN. Vanwege de coronapandemie is de delegatie dit jaar beperkt. Vorig jaar was de Algemene Vergadering om die reden digitaal. Aanvankelijk zou ook de minister van Buitenlandse Zaken gaan, maar daarvan is afgezien na het aftreden van Sigrid Kaag. Haar tijdelijke plaatsvervanger, Tom de Bruijn, gaat niet naar New York, maar heeft wel een aantal digitale bijeenkomsten bijgewoond.
Naast Rutte maken ook minister-president Evelyn Wevers-Croes van Aruba, minister-president Gilmar Pisas van Curaçao en minister-president Silveria Jacobs van Sint Maarten deel uit van de Nederlandse delegatie.
Meer uit Politiek
LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.
10 uur geleden