Premier Rutte gaat banden aanhalen met Suriname
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte is maandag en dinsdag in Suriname om de "bijzondere historische band" met het land verder aan te halen. Het is veertien jaar geleden dat een Nederlandse minister-president de voormalige kolonie aandeed.
Het bezoek vind plaats op een moment dat er flinke kritiek is op president Chan Santokhi. In de zomer waren er protesten tegen zijn regering. Het land verkeert in economisch zwaar weer. Steun uit Nederland zou welkom zijn. In het gevolg van Rutte reist een handelsmissie mee.
Het vertrek van president Desi Bouterse twee jaar geleden maakte de weg vrij voor een warmere relatie. Bouterse is in Nederland veroordeeld wegens drugssmokkel. In 1982 vermoordde zijn militair regime vijftien tegenstanders bij Fort Zeelandia. Daar gaat Rutte een krans leggen.
Verder spreekt Rutte onder meer het Surinaamse parlement toe. Ook heeft hij een gesprek met vertegenwoordigers van het Nationaal Comité Herdenking Slavernijverleden en de Nationale Reparatie Commissie Suriname over het slavernijverleden. Rutte zal tijdens zijn bezoek hiervoor geen excuses maken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
2 dagen geleden