Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Rutte: burgemeesters mogen fans bij voetbal verbieden

Premier Rutte: burgemeesters mogen fans bij voetbal verbieden

DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters en voorzitters van veiligheidsregio's mogen de aanwezigheid van supporters bij duels in het prof- en amateurvoetbal beperken of verbieden. Dat vertelde premier Mark Rutte woensdagavond op een persconferentie over het coronavirus, dat de laatste weken weer steeds meer mensen treft.

"Als de cijfers er aanleiding toe geven dan kunnen die maatregelen ook worden opgeschaald naar een landelijk niveau en voor heel Nederland gaan gelden", waarschuwde Rutte, die zich duidelijk had geërgerd aan supporters van Feyenoord die dinsdag een openbare training van hun favoriete club bijwoonden.

"Zij zongen hartstochtelijk en dat is tegen de regels", zei Rutte. "Ik kan me voorstellen dat de burgemeester van Rotterdam dan op een gegeven moment besluit het aantal fans drastisch te beperken of de aanwezigheid van supporters helemaal te verbieden."

Feyenoord oefent zondag in de eigen Kuip tegen Sparta Rotterdam. De club laat dan maximaal 7000 supporters toe. Feyenoord zegt zo de richtlijnen van de overheid en het RIVM te volgen. Bezoekers uit één huishouden mogen zondag gewoon naast elkaar op de tribune zitten. Dat geldt ook voor jongeren tot 18 jaar. Feyenoord adviseert andere supporters wel 1,5 meter afstand te houden.

Geen fans bij Ajax-RKC

Ajax wilde zaterdag voor 9000 fans oefenen tegen RKC Waalwijk in de Johan Cruijff ArenA. De formatie uit de hoofdstad heeft uiteindelijk besloten geen fans toe te laten omdat het begin van deze week nog geen vergunning van de gemeente Amsterdam had verkregen. PSV wil op 15 augustus tijdens een oefenduel met Vitesse maximaal 6500 fans toelaten in het Philips-stadion.

Rutte vertelde in juni al dat er alleen weer beperkt publiek bij voetbalduels mag als supporters zich aan de regels houden. Ze moeten niet alleen afstand houden, maar mogen ook niet juichen en zingen. "Als je club scoort, laat je maar een toeter horen, of roep je zachtjes hoera", zei de minister-president.

Voor voetbalclubs zijn sommige maatregelen lastig te handhaven, zo besefte ook burgemeester Paul Depla van Breda, die namens alle burgemeesters vaak aanschuift bij nationale overleggen over voetbal. "Er komt geen juichpolitie, zoals er ook geen terraspolitie komt", verwachtte hij.

Meer uit Voetbal

Neymar verlengt aflopend contract bij Santos met half jaar

SANTOS (ANP/RTR) - Neymar heeft zijn aflopende contract bij Santos verlengd tot het einde van dit jaar. Daarna is er opnieuw een optie om bij te tekenen, maakte de nummer 15 van Brazilië bekend.

48 minuten geleden
Chelsea naar achtste finales WK clubs na zege op Espérance

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft zich met een eenvoudige zege op Espérance Tunis (3-0) geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs. Tosin Adarabioyo en Liam Delap maakten in de blessuretijd van de eerste helft het verschil voor de club uit Londen, die als nummer 2 van de groep Benfica treft in de volgende ronde.

1 uur geleden
Benfica groepswinnaar op WK voor clubs na zege op Bayern

CHARLOTTE (ANP) - Benfica heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. De club uit Portugal versloeg in Charlotte in de laatste poulewedstrijd Bayern München met 1-0. De Duitse club was al zeker van de knock-outfase.

10 uur geleden
PEC Zwolle 'langere tijd' zonder Velanas door enkelblessure

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan voor "langere tijd" niet beschikken over Odysseus Velanas. De 27-jarige middenvelder is voorafgaand aan de eerste veldtraining van de voorbereiding geblesseerd geraakt aan een enkel en wordt binnenkort geopereerd. Dat meldt de club op de website.

17 uur geleden
Emanuelson aan de slag als assistent van Heitinga bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Urby Emanuelson gaat aan de slag als assistent van hoofdtrainer John Heitinga bij Ajax. Dat meldt de 39-jarige oud-speler van de club op X.

19 uur geleden
Simons en Geertruida krijgen Werner als trainer bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Oranje-internationals Xavi Simons en Lutsharel Geertruida krijgen bij RB Leipzig Ole Werner als nieuwe trainer. De 37-jarige Duitser ondertekende dinsdag een tweejarig contract bij de nummer 7 van vorig seizoen. RB Leipzig wist zich niet te plaatsen voor Europees voetbal.

20 uur geleden
Sporttribunaal CAS stelt AZ in het gelijk in zaak tegen UEFA

ALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.

21 uur geleden