Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Rutte blijft toeslagengedupeerden om geduld vragen

Premier Rutte blijft toeslagengedupeerden om geduld vragen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte blijft gedupeerden in het schandaal rond de kinderopvangtoeslag om geduld vragen. Mede door de enorme aantallen dossiers die moeten worden weggewerkt kan de hersteloperatie echt niet sneller, denkt hij. Tot frustratie van de Tweede Kamer, die het veel te lang vindt duren, en van ouders die vanaf de publieke tribune soms luidkeels hun ongenoegen lieten blijken.

Rutte herhaalde in het debat dat het er nu naar uitziet dat in het eerste kwartaal van 2025 in circa negen van de tien dossiers de volledige schade zal zijn vastgesteld. De resterende 10 procent moet dan in het halfjaar daarna worden afgehandeld. Dat noemde de premier al een lichtpuntje, omdat eerder gedacht werd dat de hersteloperatie pas ergens in 2027 zou zijn afgerond.

Kamerleden drongen bij Rutte aan op meer tempo, maar hij zei niet nog meer beloftes te willen doen die wellicht niet kunnen worden waargemaakt. Toen het kabinet begin 2021 aftrad om het toeslagenschandaal, werd een tegemoetkomingsregeling opgetuigd als eerste handreiking aan gedupeerden. Daarbij was het idee dat het hooguit een jaar zou duren voordat alle schade zou zijn vergoed.

Gesprekken

Rutte sprak tegen dat het leed van de slachtoffers hem onverschillig laat, een verwijt dat hij toegeworpen kreeg door SP-Kamerlid Renske Leijten. Hij wees op de vele gesprekken die hij ook zelf voert met ouders en verzekerde dat die niemand koud zouden laten. Maar hij benadrukte ook nog maar eens dat hij nooit al dat leed kan wegnemen.

In de problemen kwam de premier geen moment. Het geduld van met name SP, DENK, BBB en partijloos Kamerlid Pieter Omtzigt is weliswaar op, maar oppositiepartijen als de PvdA en GroenLinks zien er geen meerwaarde in als Rutte, bijna 2,5 jaar na de val van zijn vorige kabinet, nog een keer opstapt om dezelfde affaire.

Meer uit Politiek

Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

19 uur geleden
Vijlbrief 'kijkt uit naar samenwerking' met nieuwe FNV-voorzitter

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."

20 uur geleden
BBB-bestuur betreurt lekken kritische brief van prominente leden

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.

1 dag geleden
Jetten ziet geen aanleiding om brandstofaccijnzen te verlagen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.

1 dag geleden
Jetten: nog veel te doen voor gelijkheid tussen mannen en vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.

2 dagen geleden
Plan om verliezen uit vermogen te verrekenen kost miljarden

DEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.

3 dagen geleden
Kabinet herhaalt: gas winnen uit Groningenveld gaat niet gebeuren

DEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.

4 dagen geleden