Premier roept Jamaica uit tot rampgebied voor orkaan Beryl
KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse premier Andrew Holness heeft zijn hele land in afwachting van orkaan Beryl uitgeroepen tot rampgebied, meldt de krant The Jamaica Observer. Dat betekent dat iedereen op het Caribische eiland binnen moet blijven tussen 06.00 en 18.00 uur lokale tijd.
De orkaan zal volgens het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) woensdag met "levensbedreigende windsnelheden" over Jamaica razen. Holness zegt de ramptoestand te hebben uitgeroepen op basis van de verwachte koers, kracht en impact van Beryl. "Dit is om iedereen veiligheid te garanderen tijdens het passeren van de storm en om te voorkomen dat mensen met criminele bedoelingen toch de straat op gaan." De rampstatus geldt de komende zeven dagen in Jamaica.
De afgelopen dagen trok Beryl al over het zuidoosten van het Caribisch gebied. Daarbij vielen zeker zeven doden: drie op Grenada, drie in Venezuela en een op Saint Vincent en de Grenadines. Ook is op verschillende eilanden veel schade aangericht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
5 uur geleden