Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier roept Australiërs op niet te demonstreren vanwege corona

Premier roept Australiërs op niet te demonstreren vanwege corona

CANBERRA (ANP/RTR) - De Australische premier Scott Morrison heeft mensen vanwege het coronavirus opgeroepen niet deel te nemen aan de Black Lives Matter-protesten die komend weekeinde in de grotere Australische steden gepland zijn. Op de demonstraties worden dit weekend in heel Australië duizenden mensen verwacht.

"Het gezondheidsadvies is erg duidelijk, het is geen goed idee om te gaan", zei de premier vrijdag tegen verslaggevers. "Laten we een betere, andere manier vinden om deze gevoelen uit te drukken. Laten we onze vrijheden verantwoordelijk uitoefenen."

De overheid van deelstaat New South Wales probeert het protest dat zaterdag in Sydney gepland staat tegen te houden via het hooggerechtshof van de staat. De lokale politie in Sydney had toestemming gegeven voor de bijeenkomst in de veronderstelling dat er minder dan vijfhonderd deelnemers zouden komen, maar nu worden er veel meer verwacht. "De regering van New South Wales zou nooit, maar dan ook nooit groen licht geven aan duizenden mensen die flagrant de gezondheidsvoorschriften negeren", zei premier Gladys Berejiklian vrijdag.

Protesten

Er worden in heel Australië protesten georganiseerd nadat George Floyd vorige week om het leven kwam in de Verenigde Staten. Hij stierf na hardhandig te zijn gearresteerd. Een witte agent drukte minutenlang met een knie op zijn nek.

De dood van Floyd was de directe aanleiding voor protesten tegen racisme en politiegeweld in de VS en daarbuiten. Bij de Australische protesten wordt ook aandacht gevraagd voor de behandeling van Aboriginals en andere groepen oorspronkelijke bewoners door de politie.

Meer uit Buitenland

Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

19 minuten geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

45 minuten geleden
VS nodigen Poetin uit voor G20-top in december

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.

46 minuten geleden
Burgemeester van Ankara verlaat Turkse oppositiepartij CHP

ANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.

56 minuten geleden
President Iran noemt land in VN-speech slachtoffer van terreur VS

NEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.

2 uur geleden
Syrische leider noemt in VN-toespraak Golanhoogten Syrisch

NEW YORK (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in zijn bijdrage aan het plenair debat van de Algemene Vergadering van de VN herhaald dat de door Israël bezette Golanhoogten Syrisch zijn en blijven. De omstreden landsdelen, grenzend aan het noorden van Israël, worden al decennia door Israël geclaimd en gelden vandaag de dag als Israëlische bufferzone.

2 uur geleden
Tigray-rebellen voeren aanvallen uit in noorden Ethiopië

ADDIS ABEBA (ANP/AFP) - Spanningen in het noorden van Ethiopië zijn opnieuw uitgemond in geweld. Rebellen uit de regio Tigray hebben aanvallen uitgevoerd op de aangrenzende regio Afar en de controle over luchthavens overgenomen.

3 uur geleden