Premier Qatar: voorstel gevechtspauze wordt naar Hamas gestuurd
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een voorstel voor een gevechtspauze en de vrijlating van gijzelaars wordt aan Hamas voorgelegd, zegt de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman al Thani. Het voorstel volgt op onderhandelingen met Israël, de Verenigde Staten en Egypte. Qatar treedt regelmatig op als bemiddelaar sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël.
Al Thani hoopt dat het voorstel leidt tot een permanent staakt-het-vuren. Onder de nieuwe deal zou Hamas gegijzelde vrouwen en kinderen vrijlaten in ruil voor noodhulp voor Gazanen. Al Thani wees erop dat Hamas een wapenstilstand als voorwaarde stelt voor vrijlating van de gijzelaars.
Tijdens de aanval op Israël op 7 oktober ontvoerde Hamas meer dan tweehonderd mensen. Eind november kwamen Israël en Hamas een gevechtspauze overeen. Toen liet Hamas een aantal gijzelaars vrij, Israël liet Palestijnse gevangenen vrij. Er zouden nog zo'n honderd gijzelaars worden vastgehouden in Gaza.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
30 minuten geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
1 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
1 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.
2 uur geleden