Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Qatar: voorstel gevechtspauze wordt naar Hamas gestuurd

Premier Qatar: voorstel gevechtspauze wordt naar Hamas gestuurd

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een voorstel voor een gevechtspauze en de vrijlating van gijzelaars wordt aan Hamas voorgelegd, zegt de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman al Thani. Het voorstel volgt op onderhandelingen met Israël, de Verenigde Staten en Egypte. Qatar treedt regelmatig op als bemiddelaar sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël.

Al Thani hoopt dat het voorstel leidt tot een permanent staakt-het-vuren. Onder de nieuwe deal zou Hamas gegijzelde vrouwen en kinderen vrijlaten in ruil voor noodhulp voor Gazanen. Al Thani wees erop dat Hamas een wapenstilstand als voorwaarde stelt voor vrijlating van de gijzelaars.

Tijdens de aanval op Israël op 7 oktober ontvoerde Hamas meer dan tweehonderd mensen. Eind november kwamen Israël en Hamas een gevechtspauze overeen. Toen liet Hamas een aantal gijzelaars vrij, Israël liet Palestijnse gevangenen vrij. Er zouden nog zo'n honderd gijzelaars worden vastgehouden in Gaza.

Meer uit Buitenland

Loekasjenko: verkiezingen hebben geen westerse goedkeuring nodig

MINSK (ANP/DPA/RTR/AFP) - Belarus heeft geen goedkeuring nodig uit het Westen voor de presidentsverkiezingen die zondag worden gehouden in het land, zei president Aleksandr Loekasjenko toen hij zijn stem uitbracht in hoofdstad Minsk. Ook wees hij kritiek op het feit dat zijn belangrijkste tegenstanders vastzitten of in ballingschap leven van de hand.

42 minuten geleden
President Zuid-Korea aangeklaagd voor leiden van opstand

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Koreaanse aanklagers hebben de geschorste president Yoon Suk-yeol aangeklaagd voor het leiden van een opstand. Er loopt een onderzoek naar hem omdat hij begin december de militaire noodtoestand uitriep.

1 uur geleden
Hamas en Islamitische Jihad veroordelen idee verplaatsen Gazanen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse groeperingen Hamas en Islamitische Jihad hebben het idee verworpen om de inwoners van de Gazastrook naar Arabische landen te verplaatsen. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met die omstreden suggestie.

2 uur geleden
Trump wil dat Jordanië en Egypte meer Palestijnen opnemen

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Jordanië en Egypte meer Palestijnse vluchtelingen uit de Gazastrook opnemen. Hij noemde het Palestijnse gebied "letterlijk een sloopterrein" en suggereerde het volledig "leeg te maken".

4 uur geleden
Noord-Korea voert rakettesten uit

PYONGYANG (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - Noord-Korea heeft zaterdag een test met strategische kruisraketten uitgevoerd, meldt staatspersbureau KCNA zondag. Het is de derde raketlancering deze maand door het regime in Pyongyang.

4 uur geleden
Presidentsverkiezingen Belarus, uitslag volgens oppositie al vast

MINSK (ANP) - De Belarussen gaan zondag naar de stembus om een president te kiezen, maar volgens de oppositie kunnen ze dat net zo goed niet doen. Winst voor Aleksandr Loekasjenko, die al meer dan dertig jaar aan de macht is, zou toch al vaststaan.

9 uur geleden
Afdruk Onafhankelijkheidsverklaring VS voor 2,4 miljoen geveild

NEW YORK (ANP) - Een zeldzame druk van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring uit 1776 heeft op een veiling in New York ongeveer 2,4 miljoen dollar (ongeveer 2,3 miljoen euro) opgebracht. De koper van het document, dat eerder deel uitmaakte van twee verschillende collecties, wil anoniem blijven, maakte veilinghuis Sotheby's bekend.

9 uur geleden