Premier Qatar hoopt op snelle doorbraak over gijzelaars Hamas
DOHA (ANP/RTR) - De premier van Qatar zegt dat enige vooruitgang wordt geboekt in de onderhandelingen met Hamas over de gijzelaars die in handen zijn van die groep. Mohammed Bin Abdulrahman al-Thani hoopt dat "spoedig" doorbraken gemeld kunnen worden.
Golfstaat Qatar speelt een belangrijke rol in het overleg met Hamas. De groep nam zeker 222 gijzelaars mee toen Hamas deze maand Israël binnenviel. Toen kwamen volgens de Israëlische autoriteiten ook zo'n 1400 mensen om het leven.
Hamas heeft tot dusver vier gijzelaars laten gaan, mede dankzij de inzet van Qatar. Twee Israëlische vrouwen kwamen afgelopen maandag vrij. De groep liet vorige week een moeder en dochter vertrekken die ook de Amerikaanse nationaliteit hebben.
Israël is blij met de diplomatieke inspanningen van Qatar, dat zich vaker als bemiddelaar opwerpt bij internationale conflicten. Nationale veiligheidsadviseur Tzachi Hanegbi noemde de inzet van de Golfstaat op berichtendienst X "op dit moment cruciaal".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
7 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
8 uur geleden