Premier Qatar bezoekt Syrië en belooft steun
DAMASCUS (ANP/AFP) - Qatar heeft Syrië steun toegezegd bij de wederopbouw van het land na bijna veertien jaar burgeroorlog. De rijke Golfstaat gaat assisteren bij het herstel van infrastructuur, zei premier Mohammed bin Abdulrahman van Qatar. Die bracht zijn eerste bezoek aan Damascus sinds de val van het Assad-regime en hield daar een persconferentie met de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa.
De premier zei dat de elektriciteitsvoorziening hersteld moet worden en dat Qatar daar expertise voor zal leveren. "De overeenkomst voorziet in het leveren van 200 megawatt aan stroom en het geleidelijk opvoeren van de productie", aldus Abdulrahman. Hij zei dat in de toekomst vaker samengewerkt kan worden.
Abdulrahman haalde tijdens het bezoek ook uit naar de Israëlische militaire aanwezigheid in een bufferzone in Syrië. Israël stuurde daar troepen naartoe toen rebellen Assad op de vlucht joegen. De premier van Qatar, dat ook een belangrijke rol speelde in de onderhandelingen over een bestand in Gaza, noemde dat een roekeloos optreden en zei dat de Israëlische krijgsmacht meteen moet vertrekken.
Meer uit Buitenland
KHARKIV (ANP/RTR/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op het noordoosten van Oekraïne zijn minstens tien doden gevallen, meldt de gouverneur van de regio Kharkiv. De doden vielen in Petsjenihy, een dorp in de buurt van Kharkiv en de Russische grens.
55 minuten geledenLUIK (ANP) - De brandweer heeft van maandag op dinsdag een moeilijke nacht gehad bij het bestrijden van de natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Dat vertelt een woordvoerder van de Waalse overheid bij VTM Nieuws. Toch is de brand de afgelopen nacht niet verder uitgebreid.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Opnieuw is een magazijn van de Russische webshop Wildberries door een droneaanval geraakt. In het magazijn vlakbij de Russische hoofdstad Moskou ontstond een brand, die inmiddels is geblust. Dat zegt de regionale gouverneur Andrej Vorobjov op Telegram.
4 uur geledenDAHIT (ANP/RTR) - Een schip in de Straat van Hormuz is dinsdag geraakt door een onbekend projectiel. De melding over het incident kwam binnen bij de scheepvaartmonitor van de Britse marine, UKMTO.
4 uur geledenZAMBOANGA (ANP) - Bij een schietpartij op een middelbare school in het zuiden van de Filipijnen zijn dinsdag twee doden gevallen. Volgens de lokale autoriteiten is de situatie inmiddels onder controle.
5 uur geledenLUSAKA (ANP) - De zittende president van Zambia, Hakainde Hichilema, heeft de verkiezingen van vorige week met 60 procent van de stemmen gewonnen. Dat maakte de kiescommissie dinsdag bekend.
6 uur geledenBOGOTA (ANP) - De economische schade van de aardbeving in Colombia vorige week loopt waarschijnlijk op tot ruim 9,5 miljard dollar (ruim 8 miljard euro). Dat zei de Colombiaanse president Abelardo De La Espriella maandag. Het gaat om een voorlopig cijfer, wat dus nog kan veranderen.
7 uur geleden