Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Qatar bezoekt Syrië en belooft steun

Premier Qatar bezoekt Syrië en belooft steun

DAMASCUS (ANP/AFP) - Qatar heeft Syrië steun toegezegd bij de wederopbouw van het land na bijna veertien jaar burgeroorlog. De rijke Golfstaat gaat assisteren bij het herstel van infrastructuur, zei premier Mohammed bin Abdulrahman van Qatar. Die bracht zijn eerste bezoek aan Damascus sinds de val van het Assad-regime en hield daar een persconferentie met de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa.

De premier zei dat de elektriciteitsvoorziening hersteld moet worden en dat Qatar daar expertise voor zal leveren. "De overeenkomst voorziet in het leveren van 200 megawatt aan stroom en het geleidelijk opvoeren van de productie", aldus Abdulrahman. Hij zei dat in de toekomst vaker samengewerkt kan worden.

Abdulrahman haalde tijdens het bezoek ook uit naar de Israëlische militaire aanwezigheid in een bufferzone in Syrië. Israël stuurde daar troepen naartoe toen rebellen Assad op de vlucht joegen. De premier van Qatar, dat ook een belangrijke rol speelde in de onderhandelingen over een bestand in Gaza, noemde dat een roekeloos optreden en zei dat de Israëlische krijgsmacht meteen moet vertrekken.

Meer uit Buitenland

Rubio arriveert in Zwitserland voor Oekraïne-overleg

GENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.

1 uur geleden
Recordbedrag voor zakhorloge van overleden Titanic-passagier

LONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam stijgt naar negentig

HANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.

6 uur geleden
Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

15 uur geleden
Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

17 uur geleden
Dodental loopt op na Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.

18 uur geleden
Moeizame klimaattop levert akkoord op, maar zonder afbouw fossiel

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.

18 uur geleden