
Premier Qatar bezoekt Syrië en belooft steun
DAMASCUS (ANP/AFP) - Qatar heeft Syrië steun toegezegd bij de wederopbouw van het land na bijna veertien jaar burgeroorlog. De rijke Golfstaat gaat assisteren bij het herstel van infrastructuur, zei premier Mohammed bin Abdulrahman van Qatar. Die bracht zijn eerste bezoek aan Damascus sinds de val van het Assad-regime en hield daar een persconferentie met de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa.
De premier zei dat de elektriciteitsvoorziening hersteld moet worden en dat Qatar daar expertise voor zal leveren. "De overeenkomst voorziet in het leveren van 200 megawatt aan stroom en het geleidelijk opvoeren van de productie", aldus Abdulrahman. Hij zei dat in de toekomst vaker samengewerkt kan worden.
Abdulrahman haalde tijdens het bezoek ook uit naar de Israëlische militaire aanwezigheid in een bufferzone in Syrië. Israël stuurde daar troepen naartoe toen rebellen Assad op de vlucht joegen. De premier van Qatar, dat ook een belangrijke rol speelde in de onderhandelingen over een bestand in Gaza, noemde dat een roekeloos optreden en zei dat de Israëlische krijgsmacht meteen moet vertrekken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, verdacht van een couppoging, moet een elektronische enkelband gaan dragen. De politie heeft zijn huis en zijn politieke hoofdkwartier doorzocht, meldden Braziliaanse media.
7 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - Slovenië gaat toch geen raadgevend referendum uitschrijven over de verhoging van de defensie-uitgaven om de nieuwe NAVO-norm te halen. De Slovenen hoeven daardoor hoogstwaarschijnlijk ook niet te stemmen of ze binnen het bondgenootschap willen blijven.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034
10 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".
11 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.
11 uur geledenBOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.
12 uur geleden