Premier Qatar bezoekt Syrië en belooft steun
DAMASCUS (ANP/AFP) - Qatar heeft Syrië steun toegezegd bij de wederopbouw van het land na bijna veertien jaar burgeroorlog. De rijke Golfstaat gaat assisteren bij het herstel van infrastructuur, zei premier Mohammed bin Abdulrahman van Qatar. Die bracht zijn eerste bezoek aan Damascus sinds de val van het Assad-regime en hield daar een persconferentie met de nieuwe Syrische leider Ahmed al-Sharaa.
De premier zei dat de elektriciteitsvoorziening hersteld moet worden en dat Qatar daar expertise voor zal leveren. "De overeenkomst voorziet in het leveren van 200 megawatt aan stroom en het geleidelijk opvoeren van de productie", aldus Abdulrahman. Hij zei dat in de toekomst vaker samengewerkt kan worden.
Abdulrahman haalde tijdens het bezoek ook uit naar de Israëlische militaire aanwezigheid in een bufferzone in Syrië. Israël stuurde daar troepen naartoe toen rebellen Assad op de vlucht joegen. De premier van Qatar, dat ook een belangrijke rol speelde in de onderhandelingen over een bestand in Gaza, noemde dat een roekeloos optreden en zei dat de Israëlische krijgsmacht meteen moet vertrekken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.
17 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.
2 uur geleden