Premier Ontario zegt niet in te binden na hogere staalheffing VS
TORONTO (ANP) - De Canadese provincie Ontario zal niet terugdeinzen nu de Verenigde Staten importheffingen op aluminium en staal uit Canada dreigen te verdubbelen tot 50 procent. Dat verklaarde de premier van Ontario, Doug Ford, op berichtendienst X.
Ontario heft een extra belasting van 25 procent op elektriciteit die vanuit de provincie naar de aangrenzende Amerikaanse staten New York, Minnesota en Michigan gaat. Het is een vergeldingsmaatregel voor eerdere importheffingen tegen Canada die de Amerikaanse president Donald Trump invoerde. Als tegenreactie kondigde Trump weer hogere heffingen op Canadees staal en aluminium aan, die woensdag van kracht zijn.
"President Trump is een onuitgelokte handels- en tarievenoorlog begonnen tegen Amerika's trouwste vriend en bondgenoot. Zolang de dreiging van heffingen niet definitief is verdwenen, geven we ons niet gewonnen", verklaarde Ford op X. Tegen nieuwszender MSNBC zei hij dat dit niet tegen Amerikanen was gericht. "We houden van Amerikanen, ik weet dat Canadezen van Amerikanen houden", sprak hij. "Maar het spijt me voor Amerikanen dat president Trump heeft besloten de aanval te openen op ons land, op onze gezinnen en banen. Dat is onacceptabel."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is blij dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het RIVM heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gezondheidsschade door de uitstoot van vliegtuigmotoren onder medewerkers op Schiphol. Dat is volgens de vakbond hard nodig voor de duizenden werknemers die dagelijks in de vliegtuiguitstoot werken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
5 uur geleden