Premier Ontario: geen andere keuze voor Canada dan terug te slaan
TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft nu geen andere keuze dan hard terug te slaan. Dat heeft Doug Ford, de premier van de Canadese provincie Ontario, gezegd na de aankondiging dat de Verenigde Staten forse importheffingen instellen voor Canadese en Mexicaanse producten.
"Als premier van Ontario steun ik de federale regering volledig in een krachtige reactie die de Amerikaanse tarieven dollar voor dollar evenaart", aldus Ford. "Canada heeft zoveel wat Amerika nodig heeft: hoogwaardige nikkel en andere cruciale mineralen, energie en elektriciteit, uranium, potas, aluminium", benadrukte hij ook.
Volgens Ford zal Canada de gevolgen van de Amerikaanse heffingen snel merken. Hij waarschuwde al dat "de impact van deze tarieven bijna onmiddellijk voelbaar zal zijn", waarbij hij potentieel banenverlies en een algehele verzwakking van de economie voorspelde.
Aankondiging Trudeau
De premier van de provincie Nova Scotia, Tim Houston, reageerde ook al. Hij zei dat hij opdracht heeft gegeven om alle uit de VS geïmporteerde alcohol uit de schappen van de winkels in zijn provincie te verwijderen. Danielle Smith, de premier van de olierijke provincie Alberta, riep op haar beurt op om nieuwe olie- en gaspijpen naar de Canadese kust aan te leggen, om de route door de VS te vermijden.
Vrijdag zei de Canadese premier Justin Trudeau ook al dat Canada direct en krachtig zal terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen aan het land. "Het is niet wat we willen, maar als hij doorzet, zullen wij ook in actie komen", verklaarde Trudeau.
Mexico
Ook van Mexico wordt verwacht dat het land reageert met importheffingen op Amerikaanse producten. Het Mexicaanse ministerie van Economische Zaken stelde na de aankondiging van het Witte Huis tegen persbureau Reuters geen direct commentaar te hebben. Maar een hoge Mexicaanse functionaris vertelde Reuters dat Mexico later met vergeldingstarieven zou reageren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
7 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
12 uur geleden