Premier Ontario: geen andere keuze voor Canada dan terug te slaan
TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft nu geen andere keuze dan hard terug te slaan. Dat heeft Doug Ford, de premier van de Canadese provincie Ontario, gezegd na de aankondiging dat de Verenigde Staten forse importheffingen instellen voor Canadese en Mexicaanse producten.
"Als premier van Ontario steun ik de federale regering volledig in een krachtige reactie die de Amerikaanse tarieven dollar voor dollar evenaart", aldus Ford. "Canada heeft zoveel wat Amerika nodig heeft: hoogwaardige nikkel en andere cruciale mineralen, energie en elektriciteit, uranium, potas, aluminium", benadrukte hij ook.
Volgens Ford zal Canada de gevolgen van de Amerikaanse heffingen snel merken. Hij waarschuwde al dat "de impact van deze tarieven bijna onmiddellijk voelbaar zal zijn", waarbij hij potentieel banenverlies en een algehele verzwakking van de economie voorspelde.
Aankondiging Trudeau
De premier van de provincie Nova Scotia, Tim Houston, reageerde ook al. Hij zei dat hij opdracht heeft gegeven om alle uit de VS geïmporteerde alcohol uit de schappen van de winkels in zijn provincie te verwijderen. Danielle Smith, de premier van de olierijke provincie Alberta, riep op haar beurt op om nieuwe olie- en gaspijpen naar de Canadese kust aan te leggen, om de route door de VS te vermijden.
Vrijdag zei de Canadese premier Justin Trudeau ook al dat Canada direct en krachtig zal terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen aan het land. "Het is niet wat we willen, maar als hij doorzet, zullen wij ook in actie komen", verklaarde Trudeau.
Mexico
Ook van Mexico wordt verwacht dat het land reageert met importheffingen op Amerikaanse producten. Het Mexicaanse ministerie van Economische Zaken stelde na de aankondiging van het Witte Huis tegen persbureau Reuters geen direct commentaar te hebben. Maar een hoge Mexicaanse functionaris vertelde Reuters dat Mexico later met vergeldingstarieven zou reageren.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
13 uur geleden