Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Ontario: geen andere keuze voor Canada dan terug te slaan

Premier Ontario: geen andere keuze voor Canada dan terug te slaan

TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft nu geen andere keuze dan hard terug te slaan. Dat heeft Doug Ford, de premier van de Canadese provincie Ontario, gezegd na de aankondiging dat de Verenigde Staten forse importheffingen instellen voor Canadese en Mexicaanse producten.

"Als premier van Ontario steun ik de federale regering volledig in een krachtige reactie die de Amerikaanse tarieven dollar voor dollar evenaart", aldus Ford. "Canada heeft zoveel wat Amerika nodig heeft: hoogwaardige nikkel en andere cruciale mineralen, energie en elektriciteit, uranium, potas, aluminium", benadrukte hij ook.

Volgens Ford zal Canada de gevolgen van de Amerikaanse heffingen snel merken. Hij waarschuwde al dat "de impact van deze tarieven bijna onmiddellijk voelbaar zal zijn", waarbij hij potentieel banenverlies en een algehele verzwakking van de economie voorspelde.

Aankondiging Trudeau

De premier van de provincie Nova Scotia, Tim Houston, reageerde ook al. Hij zei dat hij opdracht heeft gegeven om alle uit de VS geïmporteerde alcohol uit de schappen van de winkels in zijn provincie te verwijderen. Danielle Smith, de premier van de olierijke provincie Alberta, riep op haar beurt op om nieuwe olie- en gaspijpen naar de Canadese kust aan te leggen, om de route door de VS te vermijden.

Vrijdag zei de Canadese premier Justin Trudeau ook al dat Canada direct en krachtig zal terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen aan het land. "Het is niet wat we willen, maar als hij doorzet, zullen wij ook in actie komen", verklaarde Trudeau.

Mexico

Ook van Mexico wordt verwacht dat het land reageert met importheffingen op Amerikaanse producten. Het Mexicaanse ministerie van Economische Zaken stelde na de aankondiging van het Witte Huis tegen persbureau Reuters geen direct commentaar te hebben. Maar een hoge Mexicaanse functionaris vertelde Reuters dat Mexico later met vergeldingstarieven zou reageren.

Meer uit Financieel

AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

37 minuten geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

38 minuten geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

8 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

8 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

9 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

11 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

12 uur geleden