Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Ontario: geen andere keuze voor Canada dan terug te slaan

Premier Ontario: geen andere keuze voor Canada dan terug te slaan

TORONTO (ANP/RTR) - Canada heeft nu geen andere keuze dan hard terug te slaan. Dat heeft Doug Ford, de premier van de Canadese provincie Ontario, gezegd na de aankondiging dat de Verenigde Staten forse importheffingen instellen voor Canadese en Mexicaanse producten.

"Als premier van Ontario steun ik de federale regering volledig in een krachtige reactie die de Amerikaanse tarieven dollar voor dollar evenaart", aldus Ford. "Canada heeft zoveel wat Amerika nodig heeft: hoogwaardige nikkel en andere cruciale mineralen, energie en elektriciteit, uranium, potas, aluminium", benadrukte hij ook.

Volgens Ford zal Canada de gevolgen van de Amerikaanse heffingen snel merken. Hij waarschuwde al dat "de impact van deze tarieven bijna onmiddellijk voelbaar zal zijn", waarbij hij potentieel banenverlies en een algehele verzwakking van de economie voorspelde.

Aankondiging Trudeau

De premier van de provincie Nova Scotia, Tim Houston, reageerde ook al. Hij zei dat hij opdracht heeft gegeven om alle uit de VS geïmporteerde alcohol uit de schappen van de winkels in zijn provincie te verwijderen. Danielle Smith, de premier van de olierijke provincie Alberta, riep op haar beurt op om nieuwe olie- en gaspijpen naar de Canadese kust aan te leggen, om de route door de VS te vermijden.

Vrijdag zei de Canadese premier Justin Trudeau ook al dat Canada direct en krachtig zal terugslaan als de Verenigde Staten invoerheffingen opleggen aan het land. "Het is niet wat we willen, maar als hij doorzet, zullen wij ook in actie komen", verklaarde Trudeau.

Mexico

Ook van Mexico wordt verwacht dat het land reageert met importheffingen op Amerikaanse producten. Het Mexicaanse ministerie van Economische Zaken stelde na de aankondiging van het Witte Huis tegen persbureau Reuters geen direct commentaar te hebben. Maar een hoge Mexicaanse functionaris vertelde Reuters dat Mexico later met vergeldingstarieven zou reageren.

Meer uit Financieel

Europees Parlement wil meer aanpassingen in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).

15 minuten geleden
Denktank: Brussel moet slimme Chinese auto's strenger reguleren

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.

20 minuten geleden
Istanbul nadert Londen Heathrow als drukste Europese luchthaven

BRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.

23 minuten geleden
Grote peiling Duitse bedrijven: onvoldoende voor regeringsbeleid

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.

28 minuten geleden
Toch geen strengere EU-regels voor kaarten en advertenties Apple

BRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.

30 minuten geleden
Winst energiebedrijf Vattenfall zakt na verkoop windprojecten

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft vorig jaar flink minder winst gemaakt, ondanks de gestegen gas- en elektriciteitsprijzen. Ook de omzet liep terug, meldt het Zweedse bedrijf in zijn resultaten.

1 uur geleden
Pandora kiest platinum om minder afhankelijk te zijn van zilver

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.

2 uur geleden