Premier Oekraïne: ruim 80.000 mijnen onschadelijk gemaakt
KIEV (ANP) - Oekraïense mijnenopruimers hebben sinds het begin van de Russische aanval op hun land op 24 februari meer dan 80.000 explosieven opgeruimd. Dagelijks ontmantelen ze vier- tot vijfduizend explosieven, zei de Oekraïense premier Denis Sjmihal vrijdagavond. Het gaat om onontplofte granaten en mijnen, maar ook om explosieven die teruggetrokken Russische soldaten hebben achtergelaten in huizen en auto's en zelfs op lichamen van dode mensen.
Sjmihal kondigde aan dat samen met de Verenigde Naties gewerkt wordt aan een meerjarig actieplan om mijnen en andere explosieven in het land te lokaliseren en op te ruimen. Onderdeel daarvan is ook een publiekscampagne om mensen te waarschuwen voor de gevaren van wat Sjmihal "de overblijfselen van de Russische wereld" noemt. Op een interactieve kaart op de website van de nationale rampenbestrijdingsdienst kunnen mensen zien waar mijnen zijn aangetroffen en welke gebieden mogelijk gevaarlijk zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
51 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
53 minuten geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
1 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
3 uur geleden