Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Oekraïne: ruim 80.000 mijnen onschadelijk gemaakt

Premier Oekraïne: ruim 80.000 mijnen onschadelijk gemaakt

KIEV (ANP) - Oekraïense mijnenopruimers hebben sinds het begin van de Russische aanval op hun land op 24 februari meer dan 80.000 explosieven opgeruimd. Dagelijks ontmantelen ze vier- tot vijfduizend explosieven, zei de Oekraïense premier Denis Sjmihal vrijdagavond. Het gaat om onontplofte granaten en mijnen, maar ook om explosieven die teruggetrokken Russische soldaten hebben achtergelaten in huizen en auto's en zelfs op lichamen van dode mensen.

Sjmihal kondigde aan dat samen met de Verenigde Naties gewerkt wordt aan een meerjarig actieplan om mijnen en andere explosieven in het land te lokaliseren en op te ruimen. Onderdeel daarvan is ook een publiekscampagne om mensen te waarschuwen voor de gevaren van wat Sjmihal "de overblijfselen van de Russische wereld" noemt. Op een interactieve kaart op de website van de nationale rampenbestrijdingsdienst kunnen mensen zien waar mijnen zijn aangetroffen en welke gebieden mogelijk gevaarlijk zijn.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

2 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

2 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

2 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

5 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

5 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

7 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

7 uur geleden