Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Nieuw-Zeeland wil minder salaris vanwege crisis

Premier Nieuw-Zeeland wil minder salaris vanwege crisis

WELLINGTON (ANP/AFP) - De premier van Nieuw-Zeeland laat haar salaris een half jaar met 20 procent verlagen. Jacinda Ardern wil zo solidariteit tonen met mensen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis.

Het jaarsalaris van de premier bedraagt 470.000 Nieuw-Zeelandse dollar (bijna 260.000 euro). Ze loopt nu ongeveer 47.000 dollar mis. Ook ministers en topambtenaren krijgen volgens de premier tijdelijk minder geld.

Het besluit heeft weinig gevolgen voor de overheidsfinanciën, maar dat was volgens Ardern ook niet het punt. "Dit is een kwestie van leiderschap", zei ze tegen verslaggevers. "We willen zo alleen laten zien dat we erkennen dat veel inwoners het nu zwaar hebben."

Zwaar getroffen

De Nieuw-Zeelandse economie is zwaar getroffen door de lockdown die verspreiding van het virus tegen moet gaan. Duizenden mensen hebben hun baan verloren.

Het gebaar van Ardern krijgt navolging. Oppositieleider Simon Bridges heeft ook al laten weten dat hij zijn salaris met een vijfde verlaagt.

Meer uit Buitenland

Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

9 minuten geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

2 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

3 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

9 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

9 uur geleden