Premier Nieuw-Zeeland wil minder salaris vanwege crisis
WELLINGTON (ANP/AFP) - De premier van Nieuw-Zeeland laat haar salaris een half jaar met 20 procent verlagen. Jacinda Ardern wil zo solidariteit tonen met mensen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis.
Het jaarsalaris van de premier bedraagt 470.000 Nieuw-Zeelandse dollar (bijna 260.000 euro). Ze loopt nu ongeveer 47.000 dollar mis. Ook ministers en topambtenaren krijgen volgens de premier tijdelijk minder geld.
Het besluit heeft weinig gevolgen voor de overheidsfinanciën, maar dat was volgens Ardern ook niet het punt. "Dit is een kwestie van leiderschap", zei ze tegen verslaggevers. "We willen zo alleen laten zien dat we erkennen dat veel inwoners het nu zwaar hebben."
Zwaar getroffen
De Nieuw-Zeelandse economie is zwaar getroffen door de lockdown die verspreiding van het virus tegen moet gaan. Duizenden mensen hebben hun baan verloren.
Het gebaar van Ardern krijgt navolging. Oppositieleider Simon Bridges heeft ook al laten weten dat hij zijn salaris met een vijfde verlaagt.
Meer uit Buitenland
BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
2 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
9 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.
9 uur geleden