Premier Nieuw-Zeeland wil minder salaris vanwege crisis
WELLINGTON (ANP/AFP) - De premier van Nieuw-Zeeland laat haar salaris een half jaar met 20 procent verlagen. Jacinda Ardern wil zo solidariteit tonen met mensen die het financieel moeilijk hebben door de coronacrisis.
Het jaarsalaris van de premier bedraagt 470.000 Nieuw-Zeelandse dollar (bijna 260.000 euro). Ze loopt nu ongeveer 47.000 dollar mis. Ook ministers en topambtenaren krijgen volgens de premier tijdelijk minder geld.
Het besluit heeft weinig gevolgen voor de overheidsfinanciën, maar dat was volgens Ardern ook niet het punt. "Dit is een kwestie van leiderschap", zei ze tegen verslaggevers. "We willen zo alleen laten zien dat we erkennen dat veel inwoners het nu zwaar hebben."
Zwaar getroffen
De Nieuw-Zeelandse economie is zwaar getroffen door de lockdown die verspreiding van het virus tegen moet gaan. Duizenden mensen hebben hun baan verloren.
Het gebaar van Ardern krijgt navolging. Oppositieleider Simon Bridges heeft ook al laten weten dat hij zijn salaris met een vijfde verlaagt.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
11 uur geleden