Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Netanyahu wil Afrikaanse migranten deporteren na rellen

Premier Netanyahu wil Afrikaanse migranten deporteren na rellen

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een ministeriële werkgroep de opdracht gegeven om een plan te maken om Afrikaanse migranten uit Israël te deporteren. Hij reageert daarmee op de zware rellen met Eritreeërs in Tel Aviv een dag eerder.

De rechtse politicus roept ook op tot onmiddellijke deportatie van de Eritreeërs die de rellen hebben veroorzaakt. Zaterdag kwamen honderden Eritreeërs samen bij de ambassade van hun land. Ze wilden voorkomen dat daar een evenement kon plaatsvinden. De ambassade vertegenwoordigt het regime waarvoor ze zijn gevlucht.

De confrontatie liep uit de hand en zeker honderdvijftig mensen raakten gewond, onder wie een vijftigtal agenten die werden bekogeld met stenen en planken. Meer dan tien relschoppers werden geraakt door politievuur.

"Er is een rode lijn overschreden", reageerde Netanyahu tijdens een ontmoeting met de werkgroep verantwoordelijk voor migratie. "Rellen, bloedvergieten: dit is wetteloosheid die we niet kunnen accepteren." Netanyahu zegt snel zo'n duizend relschoppers het land uit te willen sturen.

In Israël verblijven een kleine 20.000 Eritreeërs, van wie de meerderheid via Egypte naar Israël is gevlucht wegens beperkte vrijheden en schendingen van de mensenrechten in hun thuisland. De meesten verblijven illegaal in het land, gezien Israël slechts in uitzonderlijke gevallen verblijfsvergunningen verleent en migranten doorgaans als economische vluchtelingen bestempelt.

Meer uit Buitenland

Medeontdekker DNA-structuur, James Watson, overleden

WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).

33 minuten geleden
Turkije: arrestatiebevelen tegen Israëliërs, onder wie Netanyahu

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.

46 minuten geleden
VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

3 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

4 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

6 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

6 uur geleden
Vrouw schuldig bevonden aan lastigvallen ouders Madeleine McCann

LONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.

7 uur geleden